Naftos tanklaiviai pradeda kurti kamščius labiausiai plaukiojančiuose pasaulio sąsiauriuose ir formuoja ištisas kolonijas dideliuose pakrovimo ir iškrovimo uostuose. Viena vertus, laivai aktyviai naudojami kaip naftos saugyklos. Kita vertus, siuntėjai neskuba plukdyti tanklaivių, kad būtų daugiau laiko surasti geriausią pirkėją iš blogiausio.
Pirmą kartą Niujorko prekybos biržoje birželį pasirodė pasiūlymai parduoti Šiaurės Amerikos WTI žalią naftą, už neigiama kaina – minus 50 centų už barelį.
Į rinką vis dar išmetami perteklinės naftos kiekiai, kuriais pirkėjai ir pardavėjai pradėjo pildyti tanklaivius. Dėl to šimtai laivų stovi didžiausiuose pakrovimo ir iškrovimo uostuose ir jau sukuria kamščius sąsiauriuose. Pavyzdžiui, Singapūro ir Malakos sąsiauriuose, kurie tarnauja kaip išėjimo vartai iš Azijos į Indijos vandenyną. Remiantis navigacijos portalo „Marinetraffic“ duomenimis, šiandien ten susikaupė keli šimtai tanklaivių.
„Bloomberg“ praneša, kad visi sausumos rezervuarai Singapūre užpildyti nafta, o laivai tarnauja kaip saugyklos. Vietoj 4–5 dienų iškrovimo jie laukia iki dviejų savaičių. Naftos perdirbimo lygis Singapūre kaip ir visame pasaulyje sumažėjo iki 60%. „Vortexa“ analitikų įmonė skaičiuoja, kad tanklaivių skaičius, šiuo metu tarnaujančių kaip saugyklos, Azijoje pasiekė ketverių metų aukštumas.
Be to, krovinių gabenimo tanklaiviais kaina padidėjo 7-10 kartų, o siuntėjai sąmoningai sumažina pristatymo greitį, kad būtų daugiau laiko rasti priimtiniausią sutartį.
Šaltinis: eadaily.com