2024 m. kovo 3 d.

 

Teisingumo ministerija neskuba vykdyti Valstybės kontrolės rekomendacijų

Paskelbta: 2010-05-26 10:09 Autorius: ekspertai.eu

Teisingumo ministerija vėluoja įgyvendinti kai kurias svarbias Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurios leistų efektyviau naudoti valstybės lėšas ir padėtų sustiprinti valstybės finansų kontrolę, o kai kurios ministerijai pavaldžios įstaigos ne visuomet linkusios valstybės lėšas naudoti taupiai. Šie faktai paaiškėjo Valstybės kontrolei atlikus Teisingumo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų finansinį auditą.

Valstybiniai auditoriai konstatavo, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos 2009 m. suteikė atostogas ir už jas išmokėjo 378 tūkst. Lt advokatams, nuolat teikiantiems valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą. Advokatai su šiomis tarnybomis nėra susiję nei darbo, nei valstybės tarnybos santykiais, todėl kasmetinės atostogos jiems neturėtų būti skiriamos. Apie netinkamai naudojamas valstybės biudžeto lėšas Valstybės kontrolė Teisingumo ministeriją informavo beveik prieš metus, kai konstatuota, kad 2007-2008 m. advokatams už suteiktas atostogas išmokėta per 500 tūkst. Lt. Iki šiol neįgyvendinta ir praėjusiais metais Valstybės kontrolės pateikta rekomendacija pakeisti prie apylinkių teismų veikiančių Teisingumo ministerijos filialų - hipotekos skyrių teisinį statusą, jų valdymą ir darbo apmokėjimo sąlygas. Nors Centrinės hipotekos įstaigos direktoriui pavesta kontroliuoti, kaip hipotekos skyriai naudoja jiems skirtas biudžeto lėšas, tačiau nemažai jų valdymo ir finansų kontrolės funkcijų atlieka apylinkių teismų, prie kurių veikia hipotekos skyriai, pirmininkai, kitaip tariant, kitų įstaigų vadovai. Todėl Centrinės hipotekos įstaigos direktorius negali kontroliuoti, kaip naudojamos visos hipotekos skyriams išlaikyti skiriamos lėšos. Audito metu taip pat nustatyta, kad Centrinė hipotekos įstaiga iš advokatų profesinės bendrijos įsigijo juridinių paslaugų, už kurias sumokėjo daugiau nei 44 tūkst. Lt. Valstybiniai auditoriai tai vertina kaip neekonomišką valstybės lėšų naudojimą, nes šias paslaugas galėjo suteikti du įstaigos direktoriaus pavaduotojai bei penki Teisės ir personalo skyriaus specialistai, kuriems šias funkcijas atlikti numatyta pareigybių aprašymuose. Valstybinio audito ataskaitą "Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų" galima atsisiųsti iš ČIA.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:5c2:2900:8166:efad:2f1b:1e70 | 20:24:38 Nr.3-am: koks netikėtumas....
Pirmųjų dviejų
IP 90.131.38.253,82.145.211.215 | 20:21:19 Autorystė priklauso amerų CŽV....
oba
IP 90.131.44.227,82.145.210.78 | 20:18:35 turbut medvediu i ukr prezidentus ruose...