Pernai gegužę vykdydami priverstinį vaiko perdavimą motinai Laimutei Stankūnaitei, valstybės tarnautojai ir pareigūnai savo įgaliojimų neviršijo, konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.
Tokią išvadą anksčiau buvo padarę ir Klaipėdos apygardos prokurorai, nutraukę ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo.
Dėl įgaliojimų viršijimo ir prievartos naudojimo į teisėsaugą buvo kreipusis laikinoji mergaitės globėja Neringa Venckienė.
Uostamiesčio teismas, remdamasis vaiko perdavimo motinai procedūroje dalyvavusių asmenų parodymais, teismo priimtais procesiniais dokumentais ir pernai gegužės 17 dienos įvykio vaizdo įrašais bei kitais byloje esančiais dokumentais, pritarė žemesniojo teismo padarytoms išvadoms, kad priverstinė vaiko perdavimo motinai procedūra vykdyta tiksliai laikantis įstatymo reikalavimų. Joje dalyvavę pareigūnai vykdė teisėtus antstolės nurodymus, šalindami kliūtis teismo sprendimui įvykdyti, ir jokių įstatymo reikalavimų pažeidimų nepadarė, pranešė teismas.
"Priverstinio vaiko perdavimo motinai proceso metu prieš vaiką nebuvo pavartota nei fizinė, nei psichologinė prievarta", - pabrėžė Klaipėdos apygardos teismas.
Tuo metu iš ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų teismas nustatė, kad vaiko perdavimo metu laikinoji globėja N. Venckienė nepaisė antstolės reikalavimų netrukdyti vykdyti teismo sprendimą ir aktyviai tam priešinosi, todėl prieš ją atlikti prievartiniai veiksmai, tačiau tik tokie ir tik tokia apimtimi, kiek tai buvo būtina.
Ši apygardos teismo nutartis įsigalioja nuo jos priėmimo dienos ir yra neskundžiama.
“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]