JAV leidinys „The Wall Street Journal“ (WSJ) informavo, kad Tarptautinis Valiutos Fondas (TVF) pareikalavo iš Kinijos Centrinio banko (CB) atskleisti daugiau informacijos apie valiutines operacijas.
TVF susidomėjo metodais, kuriais Kinijos CB palaiko nacionalinę valiutą. Konkrečiai užsimenama apie aktyvų valiutinių derivatyvų naudojimą.
WSJ rašo, kad Kinijos CB naudoja naują taktiką, kuri leidžia juanio palaikymui naudoti mažiau aukso rezervų, taip pat išlieka mažiau liudijimų apie valiutines intervencijas. TVF atstovas atsisakė komentuoti šią situaciją, o Kinijos CB neatsakė į WSJ užklausą.
Kovo 21 d. Kinijos CB priėmė sprendimą sumažinti Kinijos juanio kursą JAV dolerio atžvilgiu 0,3% iki 6,48 juanio. Naujienų agentūros Bloomberg duomenimis, tą pačią dieną Kinijos CB „paleido“ cirkuliuoti į šalies ekonomiką 130 mlrd. juanių (apie 20 mlrd. dolerių) pasinaudojęs 7 dienų REPO sutartimi. Šiek tiek anksčiau, kovo 18 d., Kinijos CB taip pat įvedė į rinką 110 mlrd. juanių.
2015 m. Kinijos CB įvykdė rekordinė per 20 m. juanio devalvaciją. Šie veiksmai sumažino šalies rezervus, kurie tapo rekordiškai maži ir siekė 512,66 mlrd. dolerių.
Išvestinė kredito priemonė arba kredito derivatyvas (angl. credit derivative) - finansinės rizikos perleidimo instrumentas, skolos pardavimo sutartis. Derivatyvas yra apibūdinamas ir kaip finansinis instrumentas, kurio vertė nustatoma atsižvelgiant į būsimus prekės, valiutos, vertybinio popieriaus ir kt. kainos svyravimus rinkoje.
Atpirkimo sandoris (REPO) – sandoris, pagal kurį bankas arba jo sandorio šalis perduoda vertybinius popierius arba teises į vertybinius popierius, kai tokią teisę suteikia pripažinta birža, turinti teises į minėtus vertybinius popierius, ir pagal kurį bankas negali perduoti arba įkeisti tam tikrų vertybinių popierių daugiau kaip vienai sandorio šaliai vienu metu, įsipareigodamas juos atpirkti už perdavėjo nustatytą kainą tam tikrą datą, kurią perdavėjas jau yra nurodęs arba dar nurodys.
Šaltinis: wsj.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]