2022 m. birželio 25 d.
 

 

Ukraina: leidžiamės slidžiu šlaitu žemyn

27
Paskelbta: 2022-05-17 19:52 Autorius: ekspertai.euTai, kas prasidėjo kaip gana paprasta JAV politika apginkluoti ukrainiečius gynybiniais ginklais prieš Rusijos agresiją, dabar išsiplėtė į pavojingą ir greitą eskalaciją.

Dabar mūsų veiksmai neišvengiamai atvedė mus prie slidaus šlaito, ir ten, kur atsidursime, greičiausiai nebus ten, kur planavome atsidurti.

Jeigu istorija mus ko nors išmokė, tai to, kad prieš įsitraukdami į ginkluotą konfliktą, privalome turėti aiškiai apibrėžtą mūsų siekiamos galutinės būsenos viziją ir jos pasiekimo strategiją (tikslus, būdą ir priemones). Šiuo metu neturime nei vieno, nei kito.

Baideno (Biden) administracija atvirai ir beatodairiškai vykdo eskalavimo politiką Ukrainoje, kuri yra naujas ir labai pavojingas konflikto etapas.

iš pradžių JAV ir jų Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) sąjungininkės į Rusijos invaziją į Ukrainą reagavo gana paprastai, tiekdamos gynybinius ginklus ir humanitarinę pagalbą ukrainiečiams bei taikydamos ekonomines sankcijas Rusijai. Tačiau per pastarąjį mėnesį viskas dramatiškai ir greitai pasikeitė.

Dabar, užuot tiesiog padėjusi Ukrainai priešintis Rusijos invazijai, JAV politika, atrodo, perėjo į visiškai ką kitą – nuolatinį Rusijos silpninimą ir siekį suskaldyti ją bet kokia kaina. Gynybos sekretorius Loidas Ostinas (Lloyd Austin) iš karto po slapto vizito Ukrainoje su valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu praėjusį mėnesį pareiškė: „Norime, kad Rusija būtų susilpnėjusi tiek, kad ji negalėtų daryti tokių dalykų, kokius padarė įsiverždama į Ukrainą“. Po savo pastarojo vizito Kijeve Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nensi Pelosi (Nancy Pelosi) apibūdino karą kaip „pasaulinę kovą už demokratiją“.

Siekdama pagrįsti šiuos teiginius, Baideno administracija dabar pasiūlė Ukrainai skirti 40 milijardų dolerių pagalbos paketą, t. y. keturis kartus daugiau nei iki šiol JAV skyrė Ukrainai nuo karo pradžios vasario pabaigoje. Be to, atrodo, kad JAV kariuomenė jau gali teikti ukrainiečiams realiu laiku mūšio lauko žvalgybos informaciją, todėl JAV iš esmės tampa aktyvia konflikto šalimi.

Visa tai yra didelis JAV politikos pokytis, kadangi pirminį pagrindinį Vakarų tikslą padėti Ukrainai apsiginti nuo invazijos pakeitė siekis strategiškai susilpninti Rusiją. Šį poslinkį, beje, lydi diplomatinių pastangų atsisakymas.

Taigi kokią galimą strateginę naudą Rusijos nukraujavimas Ukrainoje duoda JAV? Tokios politikos vykdymo rizika yra didžiulė, įskaitant termobranduolinio karo tarp dviejų didžiausių pasaulyje branduolinių valstybių galimybę. Jei Baideno administracija turi kokį nors visapusišką tikslą, ji jo neatskleidžia Amerikos žmonėms ir nesiekia užsitikrinti jų paramą.

Taigi slystame slidžiu šlaitu link nenumatytų pasekmių, tarp kurių gali būti ir Armagedonas – galutinė būsena, kurios niekas nenori, bet kuri gali būti neišvengiama, atsižvelgiant į mūsų dabartinį kelią.

Šaltinis: americanthinker.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
27. apie Komentarai 26. 24-am r
(2022-05-20 10:26:24)
(82.145.222.241) Parašė:

Rekomenduoju skaitymui. Puikus vistgaidzio analizas apie tarptautine vistu padetí ir, kodel nebereiks gaidziu.Skanaus.26. 24-am russofašikui
(2022-05-19 21:02:17)
(78.58.131.80) Parašė:

Mariupolyje tai visi “sulėkė” “nacikai” iš visos Ukrainos? Kas tame blogo? Jei bulbanaciai pultų Visaginą ar Vilnių - kodėl jų ginti negalėtų klaipėdietis, daune tu? Tavo vištos smegenėlėse (atsiprašau visų normalių vištų), jei žmogus gina savo šalį - jis nacikas :D O “donbasiečiai” tai visi tik iš donbaso :D Nesvarbu, kad buriatai, jakutai, čečencai ir t.t. Bet “donbasiečiai”… ir jų protėviai buvo “donbasiečiai” jakutai, buriatai ir čečencai… beje, Dauniuk - tau sveikinimai dėl NATO Suomijos ir Švedijos ;) O Ukraina viską atgaus (išskyrus nekaltas gyvybes ir rusofašistų išgrobstytą turtą). O ruso-nedo-reichas kaip buvo išeinamoji anga, taip ir liks dar 100-ui metų25. Praeitis ir dabartis
(2022-05-19 14:57:02)
(78.56.75.110) Parašė:

rodo, kad Ukraina visiškai nesirengė laikytis Minsko susitarimų , kaip ir dabar nėra jokių iniciatyvų, nei vieno politiko, kuris viešai, aiškiai suformuluotų karo pabaigimo įničiatyvas. Tuo tarpu vakarų karo ekspertai skaičiuoja per parą žūstančių ukrainiečių kiekį vidutiniškai apie 700/parą .. Toks įspūdis, kad Ukraina jau seniai valdoma nebe pačių ukrainiečių.24. yellow submarine apie 20. 16-a
(2022-05-18 22:41:12)
(84.15.188.36) Parašė:

kas čia dar per beretinė iškamša?:))) - pasirodo, į mariupolį sulindę nacikai iš visų ukroreicho kampelių, yra "didvyriai, ginanantys savo namus", o doneckiečiai , kurių dar proprotėviai gyveno donecko žemėje, yra agresoriai :)) - ryškus propagand0ninio mėšlo peredozas ir įgimtas kretinizmas :) - o sprendžiant iš "suvoki mo" apie karinius niuansus, tas kretinizmas dar ir dinastinis :)))23. >22
(2022-05-18 21:39:44)
(78.63.229.198) Parašė:

Juokas ima. Tu ozio varpa smirdi ant visos Lietuvos.22. 21-am
(2022-05-18 21:27:49)
(85.194.243.137) Parašė:

o tu - putlerio varpa galesi21. nu
(2022-05-18 20:50:15)
(77.90.124.209) Parašė:

ukrai parduos savo grudus ir gales esti rabarbarus.20. 16-am
(2022-05-18 18:52:54)
(85.194.243.137) Parašė:

ar tu ku..wa nori pasakyti, kad tai yra labai didelis ruskių pasiekimas - po keleto savaičių bombardavimo visais ginklais (išskyrus branduolinius) užimti VIENĄ gamyklą? Kurioje gynėjai (daug sunkiai sužeistų) be vandens, elektos, medikamentų? Ir ką tu vadini "nacikais", šiukšle, putlerio čiulpuonėli? Didvyrį, kuris gina savo namus? Ar man atvaryt į Kauną, ar tu į Varšuvą atvarysi? Pašnekėtume ;)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras