2024 m. kovo 1 d. 

Ultimatumas: reikalaujama sustabdyti visas iniciatyvas, skatinančias bendradarbiavimą su A. Lukašenkos režimu

39
Paskelbta: 2019-09-29 09:05 Autorius: ekspertai.euRugsėjo 28 d. vykusiame etatinių Lietuvos gelbėtojų Žmonių partijos Tarybos posėdyje parengtas kreipimasis į Lietuvos Respublikos prezidentą Gitaną Nausėdą, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl atsakomybės už Baltarusijos atominės elektrinės legitimizavimą.

Kreipimesi konstatuojama, „kad iki šiol padėties dėl Astravo atominės elektrinės (AE) keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui suvokimas nėra pakankamas nei tarp Lietuvos žmonių, nei politikų, vyriausybės ar diplomatų“.

„Dokumente Taryba reikalauja nenuleisti rankų ir principingai laikytis strateginės, ilgalaikės nekintančios nuostatos, kad tokia esminius branduolinės saugos principus pažeidžianti jėgainė šalia Lietuvos negali ir neturi būti eksploatuojama. Taip pat atsisakyti iliuzijos ir spekuliacijų, kad įmanoma užtikrinti šios AE saugų veikimą – niekas negali būti saugu, kas pastatyta ant nesaugios ir netinkamai parinktos aikštelės.

Kartu reikalaujama be išlygų vykdyti ir įgyvendinti „Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių“ įstatymą bei jo įgyvendinimo planą.  Pilnai jį galima bus įgyvendinti tik atsijungus nuo BRELL – atsijungimo data minėtame įstatyme yra numatyta 2020 m. – reikia ieškoti ne priežasčių nukelti atsijungimą į 2025 m., o skubiai pašalinti visas kliūtis, trukdančias atsijungti nedelsiant.

„Šiandien aiškiai matome ryškėjančius didelės grėsmės nacionaliniam saugumui ir nepriklausomai egzistencijai ženklus, rodančius, kad Astravo atominė elektrinė (AAE) Lietuvoje palaipsniui legitimizuojama oficialios užsienio politikos formuotojų ir vykdytojų. Šis mūsų kreipimasis nėra susirūpinimas, nerimavimas ar apgailestavimas. Tų žodžių nepakanka ir jie neveda į jokį rezultatą. Kviečiame visus atsikvošėti, susitelkti ir neišduoti Lietuvos nepriklausomumo ir pagal juodžiausius Lietuvos istorijos precedentus – nepulti savanoriškai į Kremliaus glėbį. Tai, jog jo politika vykdoma per satelitą Baltarusijoje, faktų nekeičia“, - pažymėjo Žmonių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Žmonių partijos Taryba aukščiausių šalies vadovų reikalauja Vyriausybę, o ypač Užsienio reikalų ir Energetikos ministerijas, dėti realias pastangas tarptautinei Astravo projekto izoliacijai – elektros importo iš elektrinės į Europos sąjungos (ES) šalis draudimo tarptautinei paramai užtikrinti. Taip pat neatidėliojant pasitelkti visas įmanomas diplomatines ir politines priemones siekiant vieningos Baltijos šalių ir visos ES pozicijos dėl nešvarios elektros energijos neįsileidimo į savo šalių elektros rinkas iš Baltarusijos.

Be to dokumente reikalaujama sutelktomis visų aukštųjų Lietuvos institucijų pajėgomis pasiekti, kad ES lygiu būtų patvirtintas ekologinis mokestis elektros energijai importuojamai iš trečiųjų šalių, kurios elektros energijos gamybai netaiko CO2 taršos mokesčių. Taip pat neatidėliojant įgyvendinti Vyriausybės patvirtintame elektros nepirkimo įstatymo įgyvendinimo plane numatytas priemones ir priimti reikiamus sprendimus dėl kuo skubesnės elektros generavimo pajėgumų plėtros bei kuo didesnio esamų elektros gamybos pajėgumų panaudojimo neuždarinėjant jų, kad kuo mažiau elektros energijos iš trečiųjų šalių tekėtų į Lietuvos rinką.

„Astravo atominės elektrinės nesaugumas yra egzistencinė grėsmė mūsų valstybės išlikimui, Lietuvos istorijoje prilygintina valstybės padalijimams ir okupacijoms. Tai reikšmingiausia, svarbiausia, didžiausia Lietuvos politikos problema, ir ji turi būti sprendžiama visais įmanomais ir valstybei prieinamais resursais. Visi, o ypač Vyriausybė, turi veikti aktyviai, ryžtingai ir principingai“, - teigė G. Landsbergis.

Galų gale Lietuvos vadovų reikalaujama įpareigoti Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatorių „Litgrid“ dar šiemet perspėti BRELL sutarties šalis dėl Lietuvos pasitraukimo iš BRELL sutarties 2020 metais, parodant, jog tai daroma. Taip pat po pasitraukimo iš BRELL sutarties, siekiant, kad kuo mažesni elektros energijos srautai pasiektų Lietuvos energetikos sistemą iš Baltarusijos ir mūsų sistema nebūtų naudojama Astravo AE poreikiams, atsisakyti visų elektros perdavimo linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos, kurios naudojamos BRELL žiedo energijos srautams užtikrinti.

Galiausiai reikalaujama stabdyti bet kokias iniciatyvas, skatinančias bendradarbiavimą su A. Lukašenkos režimu, atlaikyti spaudimą ir iki galo išlikti principingiems ginant savus interesus bei neatsisakyti veto Europos Sąjungos bendradarbiavimui su Baltarusija“, - rašoma Žmonių partijos pranešime visuomenei.

Šaltinis: tsajunga.lt
Ekspertai.eu
taip pat primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Daugiau informacijos apie Baltarusijos atominę elektrinę rasite ekspertai.eu
skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.Klausimas vienas ir visą laiką tas pats, kiek dar ilgai šitoms toksiškoms ir iki gyvo kaulo įgrįsusioms šiukšlėms – Landsbergių partijai – lietuvių tauta dar ilgai leis nebaudžiamai parazituoti šiame nedideliame pasaulio lopinėlyje, pavadinimu Lietuva?

Keli susiję:

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas  

Ž. Pavilionis telkia jėgas ir sieks gelbėti visą Europą nuo Baltarusijos atominės elektrinės  

Partija, kurią laimina Dievas, ruošiasi revoliucijai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
39. ceslovas
(2019-09-30 19:36:15)
(78.61.182.241) Parašė:

Ultimatumas kuprotam Oziui ar ne laikas keliauti pas Juda i svecius? Katilas smalos laukia.38. nekenčiantis konservatnikų
(2019-09-30 12:51:22)
(84.55.9.215) Parašė:

10 balų už ekspertų klausimą.37. zinoma
(2019-09-30 10:09:42)
(78.58.24.230) Parašė:

Daeita iki tokio lygio is banko saskaitu vagiami pinigai , sako eikit pasiaiskinti i Sodra . Zmogus turi begioti aiskintis del savo banke pasidetu pinigu . Kodel toks didelis turto prievartavimas Kauno mieste ?. Kas is vergu kanciu prabangiai minta ?. Ten grobia is silpnesniu seimu namus , automobilius , verslus , kas juos stoguoja ?.Reikia bausti stogus , kurie leidzia zudyti silpnesne Zmonija . Is mano seimos siandien pagrobe nusikalteliai automobili atvaziave su tralu . Ar tralistai dirba is vien su banditais ?. Kaune toks ziaurus banditizmas , pavojinga savo turto neatiduoti , kitaip pagreitins zmogzudyste . Nusikaleliu gauja ruosia savo isnaudotiems vergams viska ateme nusiaube mirti is bado . Kodel niekas negina zudomu pilieciu .? Jeigu pasiskundi gauja informuota vejasi , apmeizia , ruosia smeiztus aukoms , sodina per prievarta i kalejima , gal ten irgi biznis . Su visuomenes mastymu kazkas negerai , kas juos veikia ?. Visur tik ir raso , kad nuzude , nusove , papjove , pagrobe , gal jaunimas jau taip pramogaujasi ?. Griezto visiems darbo savo sunkiame darbe .36. lh
(2019-09-30 09:45:44)
(109.70.100.24) Parašė:

Vagys valdžioje vagia iš žmonių "legaliai" per SODRĄ ir tiesiai iš banko sąskaitų, neįspėję, todėl žmonės bėga iš Lietuvos nes čia nesaugūs net pinigai banke. O vagys vagia iš namų neįspėję, nes policija jų negaudo, ypač čigonų kilmės, kurie gyvena Jonavos, bei Kėdainių apylinkėse ir naktimis daro žaibiškas iš kart kelių sodybų vagystes Jonavos, Kėdainių, Panevėžio, Ukmergės rajonuose. Policija jų nesugauna taip pat kaip nesugauna blogus įstatymus priiminėjančius seimo narius. Policija bejėgė, skirta tik liaudies masėms šiurpinti, kada kils riaušės prieš tokią nusikaltėlių valdžią, priiminėjančią absuridiškus įstatymus?35. vladas lukosevicius
(2019-09-30 07:27:48)
(90.131.38.73) Parašė:

Mentai paskelbė planą ,, VORATINKLIS ,, , gaudo išjojusį iš CHI-CHI palatos ant supamo arkliuko pacientą su mediniu kardu ....... Manoma jos į Maskvą kaip Napoleonas ,,,,, arba pagirdyti arkliuką prie juodosios jūros kaip Vytautas .....34. yep....
(2019-09-30 02:27:07)
(73.111.152.102) Parašė:

vargas lietuvelei su marazmatikais valdzioje prie lovio33. tautietis
(2019-09-29 22:54:10)
(78.58.26.62) Parašė:

kuprotas ozys su bezdziones snukiu ,tai teroristines gaujos atamanas ir lietuvos nelaime32. Romas > 31. romai !
(2019-09-29 22:27:32)
(77.111.247.207) Parašė:

Nesutiksiu su jumis. Visu pirma, kiekviena statistika, tai tik duomenu prielaida tolimesnei analizei. Antra - nukentejusiu, kurie gydesi nuo gautos zalos pasekmiu, nepasieke ir 10 000. Trecia - tai viso Pasaulio aukos. Savaime aisku, kad tai apytikslus duomenys, bet auku lygis suprantamas. Jau sakiau - Pasaulis nera saugus ir niekada nebus saugus. Siaip, vezio ligos nuo radiacijos, nepatenka ir i desimtuka tarp vezio ligu priezasciu, bent taip tvirtina mokslas. Zymiai daugiau vezio ligu sukelia siuolaikinis maistas, vandens kokybe, rukalai. Nuo visko neapsisaugosi, gresme yra visame, bet tai nereiskia kad reikia sugrizti i akmens amziu. Tarp kitko - mobiliu telefonu zala zymiai didesne, nei AE. AE, tai energetikos pagrindas valstybese kur vystoma pramone ir artimiausiam 100 metu alternatyvos nera. Visa "zalioji energetika" tai pagalbine energetika. Kaip bus ateityje, mes nezinome. Pasaulis gali isnykti kiekviena diena ir tikrai be AE pagalbos. Jeigu AE butu didziausia gresme zmonijai, galima butu pasakyti - zmonija neturi problemu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras