Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sieks, kad jos šalis ir toliau liktų viena svarbiausių kosminių valstybių. Jis paskelbė, kad į šią sritį iki 2020 metų bus investuota 40 mlrd. eurų, praneša agentūra AFP.
Tolesnė Rusijos kosmonautikos plėtra ateityje bus vienas pagrindinių jo politikos uždavinių, pareiškė V. Putinas lankydamasis naujo kosmodromo "Vostočnyj" statybvietėje. Tikslas esą yra pirmiausiai pasivyti kitas šalis kosmoso tyrinėjimo srityje. Tiesioginiu ryšiu susisiekęs su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgula, V. Putinas žadėjo, kad naujas kosmodromas iki dešimtmečio pabaigos "veiks visu pajėgumu".
Dabar visi pilotuojami skrydžiai vykdomi iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane. Iš čia prieš 52 metus į orbitą pakilo ir pirmasis kosmonautas Jurijus Gagarinas. Tačiau jau kelerius metus Rusija su Kazachstanu ginčijasi dėl kosmodromo nuomos sąlygų.
Rusija šiuo metu pirmauja pilotuojamos kosmonautikos srityje. 2011-aisiais JAV nutraukus savo erdvėlaivių programą, rusų kosminiai laivai "Sojuz" liko vienintele galimybe nuskraidinti kosmonautus ir astronautus į kosmosą.
Tuo tarpu išvesdama į kosmosą palydovus Rusija patyrė virtinę nesėkmių. Pavyzdžiui, 2012 metų sausį iš Baikonūro paleistas Marso zondas nukrito Ramiajame vandenyne.