Profesoriaus Massimo De Leonardis nuomone, Maskva nori atstovėti savo interesus lygiai taip pat kaip Vašingtonas, todėl yra tikrai absurdiška ją provokuoti, kviečianti Gruziją į NATO, rašo leidinys „Tempi“.
Tarptautinių santykių istorijos profesorius Massimo De Leonardis, dirbantis Katalikiškame Milano universitete, paaiškino korespondentui Francesco Amicone, kad „pasaulis pasikeitė ir Rusija tik nori atstovėti savo nacionalinius interesus, lygiai taip pat, kaip tai daro Amerika, - ji nesiekia pasauliui įsiūlyti idealų visuomenės valdymo modelį, kaip tai buvo anksčiau, komunizmo atveju“. Pasak Leonardis, „JAV turi elgtis su Rusija lygiai taip pat, kaip elgėsi su TSRS. Nėra jokios prasmės aštrinti šių santykių“.
Vertindamas Putino kalbą Valdaujaus diskusijų klubo konferencijoje, profesorius pažymėjo, kad vieniems Putino teiginiams jis pritaria, o kitus atmeta. „Teisingas požiūris yra tai, kad reikia ieškoti būdų rasti susitarimą tarp Maskvos ir Vakarų, po šaltojo karo tai taip ir neįvyko. Dabartiniu metu, Rusija yra stipri šalis, kuri gali įvairiai įtvirtinti savo interesus. Būtina tartis. Iš kitos pusės, negalima sutikti su Rusijos prezidentu, kai jis neteisingai traktuoja TSRS istoriją, tvirtindamas, kad JAV ir TSRS bendradarbiavo siekdami įtvirtinti sutartis, pasirašytas po antrojo pasaulinio karo. Putinas užmiršta paminėti, kad Stalinas pažeidė Jaltoje pasirašytas sutartis dėl Europos ateities“.
Massimo De Leonardis nemano, kad JAV siekia primesti pasauliui dvipoliarį padalinimą į „blogus“ ir „gerus“. „Greičiau, Obama siekia kuo geriau įtvirtinti Amerikos interesus, pamiršdamas, kad vienapolio pasaulio laikai jau baigėsi. Pavyzdžiui, yra labai naivu eilinį kartą, kaip tai buvo paskutiniame NATO viršūnių susitikime Njuporte, skatinti artimesnį bendradarbiavimą su Gruzija – šalimi, kuri tik prieš šešis metus kariavo su Rusija. Ukrainos krizėje vakarai elgiasi lygiai taip pat neapgalvotai“, - tvirtija profesorius.
„Kaip ir anksčiau, Vakarai, t.y. Amerika, stimuliuoja protestus ir sukilimus kitose šalyse, tačiau vėliau, neneša jokios atsakomybės ir palieka tautas bėdoje. Taip buvo 1956m. Vengrijoje, taip yra ir 2014m. Ukrainoje“, - kalba istorikas.
Leonardis palaiko buvusio JAV valstybės sekretoriaus Henrio Kisindžerio nuomonę: „Dėl savo gerovės, Ukraina turi tapti neutralia šalimi, nestodama į jokius aljansus. Ji turi tapti federaline valstybe, išlaikydama vakarų ir rytų regionų vienybę. Siekiant tarptautinių jėgų pusiausvyros, Ukraina turi būti buferine valstybe, tokia, kokia buvo Belgija ir Šveicarija“.
Atsakydamas į žurnalisto repliką, kad JAV nuomone, Rusijoje per daug patriotizmo ir per mažai demokratijos, istorijos profesorius pažymėjo: „Pastarieji metai parodė, kad eksportuoti demokratiją nėra jokios prasmės, tai absurdiška ir kvaila. Iš kitos pusės, aš nematau nieko blogo patriotizme. Gal būt būtų geriau, jei Vakaruose būtų daugiau patriotizmo ir mažiau reliatyvizmo!“
Šaltinis: tempi.it
Naujausi
Naujausi komentarai
S
IP 109.76.5.128 | 03:27:53
https://www.irishexaminer.com/farming/arid-41553616.html - Lietuva tikrai isskirtine....
vladas lukosevicius
IP 2a00:809:381:af0b:ad00:a834:5305:ecf1 | 01:25:13
Kiekviena revoliucija reikalauja aukų..... Pilna salė KGB-isto Lanzbergio revoliucijos žertvų......
U-2
IP 2405:8100:8000:5ca1::2a5:adf3 | 22:55:05
Kaip sako lietuviu liaudies patarle: - tas kas savo, labai plono stiklo namuose metosi suakmenejusiu kuprotojo Ozio Vyckos Tvartelio meslu laimes neturejo, neturi ir netures. Savaime suprantama, kad tai niekaipnegalima buti siejama su dicmarkemis, veliau svarais ir jevrais galu gale......