Dėl nesibaigiančios ekonominės ir skolų krizės mažėja piliečių pritarimas ES. Aštuoniose ES šalyse atlikta apklausa rodo, kad parama Bendrijai gerokai smuktelėjo, praneša agentūra AP.
Krizė pakirto piliečių pasitikėjimą Europos Sąjunga. Prie tokios išvados, pagrįstos viešosios nuomonės apklausos rezultatais, priėjo garsus amerikiečių sociologinis institutas "Pew Research Center". Kaip pranešė gegužės 14 dieną žurnalo „Der Spiegel“ interneto portalas, kovo mėnesį buvo apklausti 8 000 ES šalių piliečių. Paaiškėjo, kad „ES projektu“ pasitikinčiųjų skaičius Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Graikijoje bei Čekijoje per metus sumažėjo nuo 60 iki 45 proc.
Labiausiai ES autoritetas menksta Prancūzijoje. Čia 3 iš 4 respondentų mano, kad Europos integracija pakenkė šaliai. 58 proc. prancūzų ES darbą vertina neigiamai. Tai yra 18 proc. daugiau nei praėjusiais metais.
Dauguma minėtų aštuonių valstybių gyventojų su nerimu žvelgia į ateitį. Du trečdaliai apklaustųjų iš 7 646 mano, kad jų vaikų finansinė situacija bus prastesnė už jų pačių.
Naujienų agentūra "Reuters" atkreipia dėmesį į tai, kad didžiausią nepasitenkinimą kelia taupymo politika. Be to, tyrimas atskleidė skirtumus tarp vokiečių ir kitų šalių piliečių pozicijų. Beveik trys ketvirtadaliai vokiečių mano, kad ekonominė padėtis yra gera, o tarp ispanų tokiam teiginiui pritaria tik 4 proc. respondentų.
Be to, paaiškėjo, kad gerokai sumažėjo Prancūzijos ir pietinių Europos šalių gyventojų pasitikėjimas savo šalių vyriausybėmis. Priešingai, Vokietijos kanclerė Angela Merkel tarp savo šalies piliečių išlaiko teigiamą įvaizdį. Apie 74 proc. kitų šalių piliečių taip pat mano, kad Vokietijos vyriausybės vadovė tinkamai veikia krizės sąlygomis.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.