Manoma, kad Obamos administracija nustatė tam tikras „raudonas linijas“, kai įgaliojo Vokietiją veikti savo vardu reguliuojant Ukrainos konfliktą, rašo straipsnyje „The Wall Street Journal“ Džonas Vinokuras (John Vinocur), buvęs „International Herald“ vykdantysis redakorius. „Ši nuomonė buvo galutinai patvirtinta, kai po Malaizijos lainerio katastrofos, Vokietijos kaclerė Angela Merkel sugriežtino Berlyno poziciją Maskvos atžvilgiu“, - pastebi autorius.
„Būtų visiškai teisinga tvirtinti, kad kasdieniniuose ryšiuose, o taip pat kontaktuojant su Vladimiru Putinu amerikiečiai leidžia vokiečiams užimti pagrindinio žaidėjo vaidmenį“, - nesenai straipsnio autoriui pasakė vienas aukštą postą užimantis Europos pareigūnas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės ir dirbantis saugumo sferoje. „Tačiau amerikiečiai atidžiai seka situacija ir teikia Vokietijai esmines tezes ir nurodo kryptį“, - pridūrė šaltinis. Vinokuras rašo, kad šios esminės tezės sako štai ką: „Rusija – nesiginčijamai vienintelė šalis kalta dėl Ukrainos krizės“.
Vinokuras taip pat mano, kad Vokietijoje kyla vis daugiau nuomonių skirtumų ir nesutarimų vykdant tolimesnius veiksmus Ukrainos konflikte.
Merkel apie konfliktą šiuo metu atsiliepia daug aštriau nei anksčiau. Užsienio reikalų ministras Štainmajeris, atvirkščiai, retorika švelnina ir ši jo pozicija kuo toliau, tuo labiau stiprėja. Vokietijos URM sako „Neerzinkit daugiau Rusijos, galima vykdyti tik švelnius atgrąsimo veiksmus, kuriuos vykdo NATO“, - rašoma straipsnyje. Daugelis vokiečių nori, kad Berlyno pozicija būtų „vienodai nutolusi“ nuo Vašingtono ir Maskvos pozicijų.
Vokietijos politika NATO rėmuose deformavosi, mano Vinokuras. Priežastis – prorusiškas, autoriaus nuomone, požiūris, kad JAV ir NATO veržiasi į mūšį. Deformacijos požymis, autoriaus manymu, Štainmajerio pasiūlymas sukurti Rusijos-NATO ekspertų grupę, kuri skubos tvarka keistųsi karine informacija. „Mums reikalingi tam tikri informaciniai kanalai, kad galėtume tikrinti gaunamos informacijos pagrįstumą“, - paaiškino jis.
„Aiškintis su Rusija, ar teisingi NATO teiginiai apie Rusijos karių dislokaciją ir orlaivių judėjimą? Tai būtų antausis, gal būt net įžeidimas, NATO kariniam vadovui Europoje generolui Filipui Bridlavui ir NATO sekretoriui Stoltenbergui“, - rašo autorius. Jo manymu, Štainmajeris davė suprasti, kad šie du asmenys yra antirusiški provokatoriai.
Merkel labai vertina savo valdančiąją koaliciją ir abejotina, kad ji pyksis su Štainmajeriu, mano Vinokuras. Ji taip pat neis į atvirą konfliktą su tomis Vokietijos jėgomis, kurios mano, kad „Vakarų pasyvumas ir Vokietijos nuolankumas – teisingi veiksmai Rusijos atžvilgiu“.
Obamai laikas pakeisti požiūrį į tai, kaip JAV deleguoja savo pareigas kitoms šalims, užbaigia autorius.
Šaltinis: wsj.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Romas/Dzukas
IP 37.27.8.119 | 11:18:41
Lietuvos šudmaliai puikiai isitaise, nuo ryto iki vakaro mala šuda ekranuose apie zutbutini kara, nukreipdami gyventoju demesi nuo to kas vyksta Lietuvoje. Viena kita entuziasta idiota nusiuncia i UA fronta, kad atsiskaityti uz milziniskas vagystes is biudzeto. Idomu, yra Europoje dar nors viena tok...
Lino
IP 92.186.101.219 | 11:09:14
Tai kaip ten su tuo Izraeliu? Dar jų atstovo URM pas save nepasikvietė?...
e.r.
IP 2001:67c:2660:425:16::299 | 10:15:17
uz nieksybes kurias be perstojo kalbejo vaitkus anksciau ar veliau teks atsakyti, isdaviku niekur nemegsta, vaitkus prisizaide...
Ui
IP 90.131.42.148 | 10:12:25
O kiek putkinas su savo kremliniais kgbistais apvoge Rusija jus paskaiciuokit geriau,tai tie zelios nublanks ...