Daugelis Vokietijos universitetų ne vienerius metus bando rasti kalbos formulę abiems giminėms. Kreipinys turėtų apjungti dėstytojus ir studentus, vyrus ir moteris, pasižymėtų diskriminacijos stoka. Tačiau Leipcigo universitetas žengė dar toliau, nuspręsdamas palikti iš esmės vien tik moterišką giminę - pavyzdžiui, „professorin" („ponia profesorė"), praneša naujienų agentūra DPA.
Universiteto tarybos posėdyje birželio 4 d. nuspręsta, kad šios mokymo įstaigos oficialiuose dokumentuose vietoje standartinių formų, kuriose, pavyzdžiui, grafoje „studentai“, „dėstytojai“ paprastai yra pridedama nuoroda į puslapio apačią, kur nurodoma moteriškoji giminė - „studentė", „dėstytoja“, nuo šiol bus rašoma atvirkščiai. Mat universitete dauguma yra moterys. Beje, ši idėja kilo dėstytojui vyrui.
„Pirmą kartą Vokietijoje nuspręsta apibendrinant daiktavardžių koncepciją universitete suteikti pirmenybę ne vyriškai, o moteriškai giminei", - aiškino universiteto atstovas spaudai Carstenas Heckmannas.
Nauja taisyklė įsigalios, jei Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerija per keturis mėnesius nepareikalaus jos pakeisti. Taigi, universiteto įstatuose netrukus gali būti parašyta: „studentė turi teisę perlaikyti egzaminą, jeigu...“ Šiuo atveju bus kalbama ne tik apie studentes, bet ir apie studentus, paaiškino universiteto spaudos tarnyba. Elektroniniuose laiškuose, ataskaitose ir asmeniniame bendravime šios formuluotės naudojimas nebūtinas, pabrėžia Heckmannas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]