Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Valteris Štainmėjeris (Frank-Walter Steinmeier) mano, kad jei ir toliau bus uždarytas „Balkanų maršrutas“, tai sukels Graikijoje humanitarinę katastrofą.
„Į Centrinę Europą atvyksta vis mažiau pabėgėlių todėl, kad jie priversti pasilikti Graikijoje. Šioje šalyje gali įvykti humanitarinė katastrofa“, – teigė jis kovo 28 d. interviu vokiečių leidiniui „Berliner Morgenpost“.
Pasak Vokietijos užsienio reikalų vadovo, Europos šalims „nepriimtina vengti problemų ir savo veiksmais apsunkinti partneres Europoje“.
F. V. Štainmėjeris išreiškė palaikymą ES ir Turkijos susitarimui, be kurio, pasak jo, prie Graikijos ir Buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos (BJRM) sienos butų susitelkę apie 100 tūkst. „bandančių išgyventi antisanitarinėmis sąlygomis“ žmonių.
„Todėl orientacija į išorines Europos sienas, susitarimas su Turkija ir parama Graikijai – teisingas kelias“, – padarė išvadą ministras. Pasak jo, susitarimas su Ankara tapo „žingsniu nelegalios migracijos apribojimo ir kontrolės stiprinimo link“.
„Balkanų maršrutas“, kuriuo migrantai per BJRM, Serbiją ir Kroatiją stengiasi patekti į Vakarų Europą, buvo uždarytas 2015 m. vasarį, kai BJRM pasieniečiai daugiau nepraleido pabėgėlių iš Graikijos teritorijos.
Kovo 20 d. įsigaliojęs ES ir Turkijos susitarimas įpareigojo Turkiją priimti atgal visus migrantus, kurie nuo Turkijos krantų padedami nelegalių žmonių gabentojų atplaukė į Graikiją. Už kiekvieną sugrąžintą sirų migrantą ES įsipareigojo iš Turkijos teritorijos priimti vieną pabėgėlį iš Sirijos.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]