Vasario 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje vyko pasiruošimas vasario 25-26 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) narių vaizdo konferencijai ir jos darbotvarkės klausimams – atsakui į COVID-19 pandemijos koordinavimą, saugumo ir gynybos politikai, ES kaimynystės klausimams.
Ministrai taip pat aptarė Europos demokratijos veiksmų plano įgyvendinimą, Konferencijos dėl Europos ateities organizavimą bei ES ir Jungtinės Karalystės santykius.
COVID-19 pandemijos klausimu viceministras A. Pranckevičius pabrėžė, kad „svarbiausia yra sklandus vakcinų tiekimas ir nacionalinių skiepijimo strategijų įgyvendinimas, todėl būtina šalinti kliūtis visoje vakcinų tiekimo grandinėje“.
„Be to, pradėjus masinę vakcinaciją, ypač svarbu sustiprinti komunikaciją ir kovą su dezinformacija apie vakcinos saugumą ir veiksmingumą. Kartu išlieka itin aktualus pagalbos partnerėms artimiausioje kaimynystėje klausimas, todėl tikimės, kad ES vakcinų dalijimosi mechanizmas pradės veikti jau artimiausiu metu“, - atkreipė dėmesį viceministras.
Saugumo ir gynybos klausimu viceministras patikino, jog Lietuva remia kovą prieš hibridines ir kibernetines grėsmes.
Pabrėždamas ES atsparumo didinimą, akcentavo ES bendradarbiavimo su strateginėmis partnerėmis svarbą.
„Transatlantinė partnerystė yra mūsų saugumo pagrindas, turime stiprinti papildomumą su NATO, suteikti mūsų strateginėms sąjungininkėms galimybę dalyvauti ES struktūruoto bendradarbiavimo projektuose“, - pasakė A. Pranckevičius.
Viceministras pasveikino ES Užsienio reikalų taryboje priimtą politinį sprendimą taikyti sankcijas už Aleksejaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems Rusijos valdžios pareigūnams, pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą bei paragino išlaikyti ES dėmesį šiam klausimui aukščiausiu lygiu.
Posėdyje ministrai diskutavo dėl Europos demokratijos veiksmų plano įgyvendinimo ir priemonių, kurių Europos Komisija ir ES valstybės narės ketina imtis užtikrinant rinkimų sistemų atsparumą, žiniasklaidos laisvę ir kovą su dezinformacija. Lietuva aktyviai įsitrauks į jų įgyvendinimą.
„Pabrėžiame Europos politinių partijų ir politinės reklamos finansavimo skaidrumą. Ypač remiame kovą su dezinformacija ir dėmesį dezinformacijos sukeliamos ekonominės žalos klausimams bei piktavališkiems bandymams kištis į ES sprendimų procesą“, - sveikindamas iniciatyvas, pasakė viceministras.
Šaltinis: urm.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Ra
IP 2001:8003:d818:4600:594d:2a08:a999:3261 | 07:00:18
Na, Arestovičius aiškiai keičia savo retoriką. Jo jau nebeslaptas tikslas yra tapti išlikusios Ukrainos prezidentu. Žinoma, to nebus, nes jis jau anksčiau ukrainiečius išvadino blogais žodžiais. Jis, kaip senelis Landsbergis, išvadina tautą patvoriniais ir tikisi, kad kas nors jį išrinks prezidentu....
Izraelis saugo demokratiją
IP 78.58.203.16 | 06:53:00
Praėjusio mėnesio pradžioje, netrukus po Assado režimo žlugimo Damaske, Izraelis žengė žingsnį, kuris dramatiškai pakeitė strateginį viso regiono kraštovaizdį.
Tyliai ir be jokių išankstinių nurodymų IDF įžengė į Izraelį ir Siriją skiriančią Golano aukštumų buferinę zoną ir išlaisvino aukščia...
S
IP 51.37.2.142 | 03:45:36
https://youtu.be/Yvk8psRjTK8?si=p1yJtEbrIwvwar5S - turbut ir Dievas rusu?...