Spalio 17 d. vyksta mūšis dėl antrojo pagal dydį Irake Mosulo miesto, 2014 m. užgrobto teroristų ir tapusio jų tvirtove. Kartu su Irako armija kaunasi ir kurdų Peshmerga pajėgos.
Prie Mosulo išvadavimo operacijos prisijungti ketina ir Turkija, parengusi kelis tūkstančius specialiai tam skirtų karių.
Pergalė Mosule būtų esminis ideologinis ir karinis smūgis teroristams, nes sugriautų jų pačių pasiskelbto kalifato širdį, mano terorizmo ekspertė Nataša Anderhil (Natasha Underhill) iš Notingemo Trento universiteto (Jungtinė Karalystė). Pasak jos, Mosulo atkovojimas iš Daesh reikštų jos pabaigos pradžią. Ekspertės manymu, geriau į Mosulą tegul nesikiša Vakarai, nes iš desperacijos teroristai gali padidinti savižudžių atakų skaičių.
Dėl Mosulo užgrobimo mažiausiai 100 tūkst. irakiečių tapo pabėgėliais, persikėlė į Siriją ir Turkiją. Jiems Jungtinės Tautos skyrė papildomus 61 mln. dolerių (po 610 dolerių kiekvienam), kad galėtų pasistatyti palapines ir pasirengtų šaltai žiemai be savų namų.
Slaptos britų SAS pajėgos Irake ir Sirijoje veikia be jokio demokratinio mandato.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]