Ukraina nuo defolto gali išgelbėti tik išorinių kreditorių pagalba, kurią žurnalas „The Economist“ finansiniame bloge „Free Exchange“ vien tik 2015 m. vertina 20 milijardų dolerių.
Straipsnyje nurodoma, kad praėjusiais metais Ukrainos BVP susitraukė dešimtadaliu, o infliacija siekė 25%. Ukrainiečiams importas tapo itin brangus. Šią savaitę valstybės obligacijų palūkanos šovė į rekordines aukštumas, į tai finansines rinkas privertė ruoštis šalies defoltui.
„The Economist“ mano, kad Ukrainai gali neužtekti 3 milijardų, kuriuos greičiausiai skirs Tarptautinis Valiutos Fondas.
Šios dienos Ukrainos valiutiniai rezervai – 9 milijardai dolerių, nors prieš keletą mėnesių jie siekė 20 milijardų, tačiau vėliau buvo panaudoti grivinos stiprinimui.
Mokėjimas Rusijai už dujas ir 3 milijardų skolos grąžinimas gali pilnai sunaudoti valiutinių rezervų likučius, mano „The Economist“. Tačiau straipsnyje minima, kad problemos šalyje gali kilti ir anksčiau, nei Ukraina išmokės Rusijai skolą. Tai įvyks tuo atveju, jei santykis tarp Ukrainos skolos ir BVP sieks daugiau nei 60% ir Maskva, vadovaudamasi pasirašyta sutartimi, reikalaus nedelsiant sugrąžinti paskolą.
Dar viena problema „The Economist“ laiko biudžeto deficitą. Vykstant recesijai surenkama vis mažiau mokesčių, biudžeto deficitas gali siekti 10%.
Šaltinis: ria.ru
Naujausi
Naujausi komentarai
Vilius
IP 78.63.81.207 | 11:18:54
Ši moterytė iš Lietuvos tikra kaubojė , tvirti odiniai džinsokai , galimai atvyko į prerijas mustangų gaudyti ...
kaimietis
IP 86.38.62.104 | 11:04:37
Paziurejus i Sakalienes aprangos koda,neizvelgiau nei paramos Ukrainai , nei Amerikai...
tai ką tada šnekėti
IP 148.251.75.241 | 11:03:50
tai ką tada šnelėti apie karo sukėlėją Putlerį? Tai jį ant kuolo ar bb nurauti???...