2024 m. liepos 23 d.

 

Žymaus Turkijos menininko M. Dedeoğlu parodoje Seime – nematytas Stambulas

Paskelbta: 2015-04-20 08:56 Autorius: ekspertai.eu
Viena Mustafa Dedeoğlu fotografijų, kurioje matome nepakartojamą Stambulą
Viena Mustafa Dedeoğlu fotografijų, kurioje matome nepakartojamą Stambulą

Balandžio 23 d. 14 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Turkijos fotografo Mustafa Dedeoğlu paroda „Amžinasis Stambulas ir jo veidai“. Paroda skirta Turkijos nepriklausomybės dienai, Vaikų dienai ir Turkijos Respublikos Didžiojo Nacionalinio Medžliso įsteigimo 95-osioms metinėms paminėti. Parodą atvers Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas ir Turkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Aydan Yamancan.

Ši fotografijų paroda – tai septynerių menininko darbo metų rezultatas. Stambulas – tai miestas, kuriame amžių amžius glaudėsi daugybė kultūrų, nors jo didingasis siluetas per amžius išliko nepakitęs. Pagrindinė parodos idėja – dėmesys emocinei vaizdų vertei ir išsitrynęs laiko pojūtis. Užuot vaizdavus, kaip atrodo šiuolaikinis Stambulas, šioje nuotraukų serijoje dėmesys skiriamas šalutinėms miesto gatvėms, jo istoriniams kvartalams, melancholiškiems miesto bruožams, miesto gyventojams ir jų portretams.

Paroda jau buvo surengta Ispanijoje, Bulgarijoje, Gruzijoje, Buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, kitose šalyse.

Seime paroda bus eksponuojama balandžio 20–27 dienomis, įėjimas laisvas.

Mustafa Dedeoğlu gimė 1978 m. Stambule. Baigęs pradinę ir vidurinę mokyklas Turkijoje, išvyko studijuoti į Kiprą. Baigęs studijas Rytų Viduržemio universitete ir gavęs pramonės inžinieriaus diplomą, grįžo į savo gimtąjį miestą Stambulą, kuriame šiuo metu gyvena ir toliau kuria fotografijų etiudus. Prie fotografijos jis pirmą kartą prisilietė 2006-aisiais. Laikui bėgant susidomėjimas fotografija peraugo į vis didėjančią jo gyvenimo aistrą. Savo kūryboje menininkas prioritetą teikia kompozicijai, pasakojimui, emocinei vaizdų vertei ir estetinėms savybėms. Mustafos Dedeoğlu stilius – tai pirmiausia menininko asmenybės ir filosofijos atspindys kiekvienoje jo fotografijoje, o ne ta pačia technika darytų panašių nuotraukų rinkinys. Jo darbai publikuojami įvairiuose vietos ir užsienio meno leidiniuose. Menininkas aktyviai dalyvauja parodose. Mustafa Dedeoğlu yra surengęs personalines parodas Rusijoje, Ispanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Gruzijoje, Kosove, Buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, JAV, Irane, Prancūzijoje.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras