2024 m. birželio 16 d.

 

Akistatoje su antikonstituciniu prezidentės D. Grybauskaitės siautėjimu politinis ir teisinis elitas nuolankiai tyli

117
Paskelbta: 2013-09-24 12:20 Autorius: ekspertai.eu

Nėra reikalo iš naujo įrodinėti aksiomą, kad teisė yra vienas esminių valstybės pagrindų, o jį silpninti reiškia veikti prieš valstybę.

Šią aksiomą savitais metodais tautai jau ne kartą įrodė ir Lietuvos politinis bei teisinis elitas, tad šiandien net ir mažamečiams akivaizdu, kad bet koks, o ypač politikų, spaudimas teismams ir nepasitikėjimo jais kurstymas – tai antivalstybinė veikla, brutaliausias kišimasis į teismų darbą, teismų ir teisėjų nepriklausomumo principų pažeidimas ir, žinoma, visiškas konstitucinės sąrangos nepaisymas.

Todėl didžiulę nuostabą kelia absoliuti tyla, kuria teisinis ir politinis elitas reagavo į antikonstitucinius prezidentės Dalios Grybauskaitės veiksmus, nors apie juos prieš kelias dienas pagrindinėse naujienų pozicijose pranešė visos masinio informavimo priemonės.

„Teismas nusprendė, kad jie gali (grįžti į darbą), o moralinės ir kitos priežastys išlieka. Kaip minėjau, melo detektorių parodymų nepanaikins niekas, taigi šešėlis dėl šių žmonių, dviejų vadovų reputacijos išlieka“, – sakė prezidentė, komentuodama neskundžiamą Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį grąžinti į pareigas neteisėtai atleistą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Šie D. Grybauskaitės žodžiai – akivaizdus teismo sprendimo ignoravimas, visuomenės nepasitikėjimo teismų sprendimais kurstymas ir neteisėtas spaudimas teismui.

Šalies vadovės pasiųsta žinia aiški: vykdyti teismo sprendimą dėl V. Giržado grąžinimo į darbą – amoralu. Nes teisėsaugos institucijų vadovų reputacija turi būti nepriekaištinga, o V. Giržado reputacija, anot D. Grybauskaitės, tokia nėra.

Toks prezidentės tonas ir pozicija kursto abejonę, ar teisėtai valstybė mokės V. Giržadui moralinės žalos atlyginimą, – juk teismas neteisėtai iš tarnybos atleistam FNTT direktoriaus pavaduotojui priteisė ir 10 000 Lt kompensaciją už patirtą moralinę žalą.

Be to, šį pareiškimą D. Grybauskaitė padarė tuo metu, kai teismas dar nebuvo priėmęs sprendimo dėl buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus neteisėto atleidimo ir moralinės žalos atlyginimo. Todėl viešas prezidentės pasisakymas apie jai išliekančias abejones dėl V. Gailiaus reputacijos vienareikšmiškai vertintinas ir kaip tiesioginis spaudimas teismui.

Tai, kad Lietuvos politinis ir teisinis elitas nesugebėjo niekaip reaguoti į šį antikonstitucinį prezidentės siautėjimą, yra ne tik apgailėtina, bet ir baisu, nes dar kartą patvirtina buvusios Seimo pirmininkės Irenos Degutienės liudijimą, kad prezidentė yra įgijusi antikonstitucinių galių ir per baimę valdo visą politinę Lietuvos sistemą.

Kad kompensuotų tariamo elito tylą, ekspertai.eu siunčia prezidentei D. Grybauskaitei kelis klausimus:

– ar prezidentė kvestionuoja teismo sprendimą dėl moralinės žalos, kurią V. Giržadas patyrė dėl neteisėto atleidimo iš tarnybos, atlyginimo?

– ar viešas prezidentės pareiškimas, jog išlieka moralinės priežastys, pateisinančios V. Giržado atleidimą, kai teismas neskundžiama nutartimi pasisakė priešingai, yra suderinamas su etinėmis nuostatomis, kurių privalu laikytis valstybės vadovui?

– ar moraliniu požiūriu pagrįstai iš valstybės biudžeto bus pervesta 10 000 Lt kaip teismo priteistas atlyginimas V. Giržadui už patirtą moralinę žalą, jei, kaip teigia prezidentė, moralinės priežastys vis dėlto išliko?

– kada prezidentė ketina viešai paaiškinti Lietuvos žmonėms, kodėl po Kovo 11-osios dirbo Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, tapusioje Sausio 13-osios perversmininkų štabu, ir papasakoti apie savo tėvelį, NKVD gaisrininką Polikarpą Grybauską?

Susiję:

D. Grybauskaitė: „Moralinės priežastys“ kelia abejonių dėl tolesnio V. Giržado ir V. Gailiaus darbo FNTT

LR Seimo pirmininkė: Gal man laikas iš čia nešdintis? Jaučiu beprasmybę.“

„Ekspertai.eu“ turimi dokumentai rodo, kad prezidentės tėvelis Polikarpas Grybauskas tarnavo NKVD

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
117. Jo
(2013-10-27 12:33:29)
(78.62.86.42) Parašė:

116 komentaras labai puikiai atskleidžia, kodėl iškeltas Paulauskas... Sistema dirba labai sistemingai - durnina durnius, bet išduria tik save...116. Benas
(2013-10-27 11:58:30)
(78.62.185.144) Parašė:

Jei rinksimtokias kaip dalyte ar arturelis tai Lietuvai progresas nesimato dar penkmeti. nejaugi nera kitu zmoniu? As suprantu, kad blokuojami kitiems zmonems laikrasciai ir tv, bet norint ka pakeisti, mano nuomone negalima uz tokius balsuoti.115. stasys
(2013-10-27 11:48:57)
(78.63.67.199) Parašė:

ar Ekspertai pritrūko naujų įdėjų ? savo politinėms pažiuroms pasireklamuotį ? yba kam čia tą seniena iškėlė ?114. Jei Paulauskas varo ant prezidentės
(2013-10-27 11:35:38)
(82.145.222.130) Parašė:

Geresnės reklamos ir nesugalvosi. Niekaip nesupratau, jinai gerietė, ar blogietė. Dabar matau, jei 'niekšams kliūna', vadinas gerietė113. Balsuosiu
(2013-10-27 11:33:17)
(82.145.222.130) Parašė:

Už Grybauskaitę112. Skorpionas
(2013-10-27 11:32:53)
(86.134.195.74) Parašė:

VASILIAUSKAS TIKRAI SĖS Į LUKIŠKES UŽ BANKO SNORAS TYČINĮ SUNAIKINIMĄ. JIS NE TIK KARTU SU SU SKANDINAVŲ BANKYRIAIS PARUOŠĖ IR ĮGYVENDINO SNORO SUŽLUGDYMO PLANĄ, KAD SUNAIKINTI ŠVEDŲ BANKŲ KONKURENTĄ, BET TAIP PAT PRAŽUDĖ ŽMONIŲ PINIGUS BEI PADARĖ LIETUVAI 5 MLRD.LT NUOTOLIŲ !!! TIK REIKIA , KAD NEPAMIRŠTŲ KARTU PASIIMTI IR SAVO "MŪZOS" IŠ DAUKANTO AIKŠTĖS - GRYBAUSKAITĖS !!!111. taigi ponai,
(2013-10-27 11:20:24)
(84.15.187.172) Parašė:

Pakso žadėtoji kontrevoliucija prasideda. Niekas mūsų geriau nevaldys kaip kgb susiliejus su rusijos mafija. uraaa:)110. ką nutyli kgb perversmą remiantys "ekspertai'?
(2013-10-27 11:16:07)
(84.15.187.172) Parašė:

Darbo partija susijungė su G.Vagnoriaus krikščionimis, Darbo partijos kandidatas į LR Prezidentus – A.Paulauskas - rašo KOMENTARAS LT. "Šiandien Šiauliuose vykusiame bendrame Darbo partijos (leiboristų) ir Krikščionių partijos suvažiavime absoliučia balsų dauguma buvo pritarta šių dviejų partijų susijungimui. Naujoji partija vadinasi Darbo partija ir turi ankstesnį Darbo partijos logotipą. Naujosios partijos pirmininke išrinkta Loreta Graužinienė." Kandidatas į Prezidentus - A.Paulauskas "Šiandien jubiliejiniame Darbo partijos suvažiavime iškeltasis partijos kandidatas į LR Prezidentus Artūras Paulauskas savo oficialioje kalboje itin daug dėmesio skyrė dabartinės šalies vadovės darbo kritikai, pabrėždamas, kad į Lietuvą pagaliau turi grįžti socialinis, ekonominis ir visuomenės stabilumas", - informuojama Darbo partijos išplatintame pranešime spaudai. „Aš apsisprendžiau kandidatuoti į LR Prezidento postą, todėl kad, mano akimis, šiuo metu Prezidentė šias pareigas vykdo netinkamai, nesielgia kaip derėtų valstybės vadovui, veikia chaotiškai ir neturi aiškaus plano, trūksta nuoseklumo. Aš manau, kad daug ką reikia keisti ir kitaip žiūrėti į šių pareigų vykdymą. Autokratinis valdymo būdas, neduodantis jokių rezultatų, rodo šlubuojančią demokratiją. To pasekmė – susiskaldžiusi visuomenė,“ – kandidatą nuo DP į Prezidentus A.Paulauską cituoja partijos pranešime spaudai. Jame pažymima, kad Artūras Paulauskas kritikavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės demonstruojamą valdingą politinį charakterį ir akivaizdžią „simpatijų politiką“, pabrėždamas, kad valstybę reikia ne valdyti, o jai vadovauti. "Kandidatas nevengė išsakyti opiausių tokio valdymo pasekmių pavyzdžių: nuo teisėsaugos institucijoms daromo spaudimo iki siekio kištis į vidaus politiką, nors tai – Vyriausybės prerogatyva, ir priešingai – žlugdyti tarptautinius santykius, kas yra prioritetinė valstybės vadovo sritis", - teigiama pranešime spaudai. "Pasak Artūro Paulausko, naujojo prezidento užduotis ir pirminis tikslas turėtų būti atkurti darbiniai, draugiški santykiai su užsienio valstybėmis, pirmiausia – kaimynais. Antrasis tikslas – užtikrinti šalies socialinį stabilumą ir orientuotis į žmones, kurie yra valstybės kūrėjai, t. y. aktyviausi mūsų visuomenės atstovai. Trečiasis tikslas – panaikinti baimę, atstatyti pasitikėjimą valstybe, stovėti priekyje (o ne virš visuomenės), kartu įveikiant visus sunkumus", - teigiama Darbo partijos išplatintame pranešime spaudai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras