2024 m. liepos 16 d.

 

Anušausko vertybėse užkoduotas pilietinis pasipriešinimas: išorės grėsmės niekur nedingo, turime išlikti budrūs

17
Paskelbta: 2021-10-08 07:51 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt


Spalio 7-ąją minint Krašto apsaugos dieną, Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad dinamiškoje ir kintančioje saugumo aplinkoje svarbus nuolatinis tobulėjimas ir gebėjimas prisitaikyti.

Vyras tai pat informavo, kad „pilietinis pasipriešinimas užkoduotas mūsų vertybėse“.

Pasak ministro, siekis subalansuoti atsaką tiek į karines, tiek į nekarines grėsmes diktuoja naujus artimiausio laikotarpio krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus.

„Pastarųjų metų įvykiai – tiek pandemija, tiek nelegalių migrantų krizė – testuoja valstybės institucijų gebėjimus ir piliečių atsparumą. Krašto apsaugos sistema ir kariuomenė šių įvykių kontekste irgi patiria papildomų iššūkių. Teikiame visapusišką pagalbą kitoms institucijoms, atsakant į joms kylančius iššūkius, tačiau išorės grėsmės niekur nedingo, turime išlikti budrūs ir pasirengę į jas reaguoti“, – sako A. Anušauskas.

Ministras teigia, kad krašto apsaugos sistemos pagrindinis dėmesys artėjančiais metais ir toliau bus skiriamas kariuomenės plėtrai, prioritetą teikiant sausumos pajėgumų vystymui, kariuomenės personalo komplektavimui, infrastruktūros nacionalinėms ir sąjungininkų pajėgoms kūrimui. Taip pat bus tęsiamas aktyvus darbas NATO ir bendradarbiavimas su sąjungininkais, siekiant užtikrinti sąjungininkų, ypač JAV, buvimą regione ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimą.

Kaip vieną reikšmingiausių krašto apsaugos sistemos veiklos prioritetų ministras A. Anušauskas įvardija valstybės ir visuomenės atsparumą.

„Turime labiau atsigręžti į visuomenę. Patiriant nuolatinį propagandos ir dezinformacijos srautą, skverbiantis nesaugioms technologijoms ir intensyvėjant hibridinėms bei kibernetinėms atakoms, visuomenės atsparumas yra pirmoji fronto linija“, - atskleidė ministras.

Krašto apsaugos ministeriją A. Anušauskas mato kaip vieną iš pagrindinių institucijų, galinčių svariai prisidėti prie visuotinės gynybos principo įtvirtinimo.

„Šiuo metu rengiami dokumentai – Nacionalinio saugumo strategija, Piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija ir Valstybės gynybos planas – sudarys visumą nuostatų, kurios įtvirtina ne tik kariuomenės, bet ir visos valstybės bei piliečių pasirengimą atremti ir ginkluotą agresiją, ir nekarines grėsmes“, - pasakė A. Anušauskas.

Būdas, kaip siekti didesnio piliečių dalyvavimo, pasak ministro, yra užkoduotas mūsų vertybėse.

„Vertybinės nuostatos, kurios užtikrina piliečių tapatinimąsi su valstybe ir pasitikėjimą ja, tiesiogiai skatina dalyvauti jos gynyboje. Todėl dar didesnį dėmesį turime skirti pilietiškumo ir patriotizmo, istorinės atminties puoselėjimui, rasti naujus būdus, kaip pasiekti kiekvieną Lietuvos pilietį“, - išaiškino A. Anušauskas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. Vytas
(2021-10-08 20:03:01)
(62.80.225.75) Parašė:

Manau priešingai: esant tokiam ministrui bei tokiam vyriausiam kariuomenės vadui kariuomenės moralinė parengtis gali tik blogėti, nes kariuomenė ruošiama ginti "vakarietiškas vertybes", toli gražu ne visada atitinkančias Lietuvos visuomenės vertybes. Juk LGBT "vertybės" grūdamos per jėga ir kariams, tuo pačiu niekinant šeimos, kaip tokios, vertybes ir reikšmę mūsų gyvenime.16. Dalius. To 78.61.0.42.
(2021-10-08 19:37:29)
(90.131.44.118) Parašė:

Bet vieną kartą perskaičiau, jūsų komentarą, kuriame jūs lyg pasišaipydamas iš manęs, sakėte kad išsisaugote mano komentarus ir duodate skaityti savo studentams ir dar tai, kad juos labai domina toks neįprastas nukrypimas. Aš pats nesuvokiu, kokia mano liga, tik tiek kad esu nepakaltinamas - gyvulys, bet mane tas jūsų atsakymas labai pažemino. Aš jaučiausi tikrai nejaukiai. Neprisimenu kokioje temoje, gal jūs labiau žinote, tai gal galėtumėte atsiųsti nuorodą, bet tikrai pasijutau nejaukiai. Kad mano gyvuliškumas, kaip teisingai pastebi submarinas, aptariamas su kitais žmonėmis, kitaip tariant su studentais, kurių vengiu.15. Dalius. To 78.61.0.42.
(2021-10-08 19:29:27)
(90.131.44.118) Parašė:

Nereikia prašau, aš tiesiog negaliu nustoti galvoti apie kojinės. Esu nusipirkęs daug kojinių, bet bijau jas užsidėti, nes baisu kad kiti atkreips dėmesį. Puikiai suprantu kad man gali padėti tik gydymas. Man reikalinga pcsihologų pagalbą! Man reikia gydytis.14. to-Dalius
(2021-10-08 19:10:29)
(78.61.0.42) Parašė:

O jeigu nesiliausi durniaves,aprasysiu tavo atveji cia,siame portale,negailedamas tavo jautrios psichikos,su visais nukrypimais,su aliuzijom i agresijos issaukimo mechanizmo priezasti.O juk tavo didejanti agresija rodo,kad nukrypimams turi itakos seksualinis dualizmas.Testi ???13. Siekis pergales
(2021-10-08 19:02:31)
(78.58.225.231) Parašė:

Vadovauti šalies ginkluotom pajegom yra didele atsakomybe prieš Tauta.Vadovas privalo buti išsilavines karybos srityje.Baiges karo akademija,tarnaves dešimtmečius karuomeneje aukšto rango karvedžiu.Tokie yra tariami mūsu priešai,dešimtmečius kariave afganuose,,Čičenijoje ir kituose karuose.Stalino istorija nei prie ko neprisides,Jeigu tektu atsidurti mūšio lauke,kaip esi nesunešiojes nei vienu kario batu12. to-Dalius
(2021-10-08 19:01:44)
(78.61.0.42) Parašė:

Bet kokios srities specialistas,kardiologas ar chirurgas turi teise aptarineti ligos eiga su kitais savo pacientais,pazymedamas, pvz.toki atveja jau gydziau,gerai zinau visa patologija,galiu prognozuoti jusu atveji siet tiek i prieki remdamasis kitu pacientu patirtais negalavimais,perspeti pacienta kad kazkoks vaistas buvo kitiems sukeles alergines reakcijas ir t.t. Tavo pavardes nezinau ir zinoti nenoriu ir abejoju ar cia tikras tavo vardas.Ir jeigu nie vienas gydytojas nesirems praeityje isnagrinetais atvejais-medicina is viso dings nuo zemes pavirsiaus.Sakysime,corona virusas buvo aprasytas arabu daktaru pries 1000 metu.Nebuvo mikroskopu,jie negalejo isskirti viruso,bet jie kuo puikiausiai aprase ligos eiga ir baigti.Ir netgi pastebejo,kad gal but letaline ligos baigti sukelia nematomi kenkejai-dave uzuomina i grybelines ligas.11. sapožnik
(2021-10-08 17:42:35)
(162.247.73.192) Parašė:

ar anusas nenori pasinaudoti puikia galimybe ir nusipirkti po pigiaja jankių guinkluotę iš talibų? Juk geriau, kai lietuvos basmačiai ją perka iš afganų basmačių10. Dalius. Daliukasas. To 78.61.0.42.
(2021-10-08 14:22:39)
(90.131.40.26) Parašė:

Turiu pasiūlymą- aš nesilankau šiame portale, o tu nenaudoji mano komentarų per savo studentų paskaitas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras