Kinijos lyderis si dzinpingas ir tuometinis (2017 m.) Hamburgo meras Olafas Šolcas. |
Jeigu naujosios Vokietijos vyriausybės vadovu taps rinkimus laimėjusios (tiesa, labai nedidele persvara) socialdemokratų partijos lyderis Olafas Šolcas (), jis gali pabandyti su Kinijos pagalba išvaduoti Vokietiją nuo priklausomybės JAV.
Įdomu pažymėti, kad per visą rinkiminę kampaniją Šolas niekus neužsiminė paie Kiniją. Bet, kaip sakoma, tikra didžioji politika yra tai, ne apie ką daug kalbama, o tai, kas nutylima.
Jau 2014 m., būdamas Hamburgo meru, Šolcas pavadino Hamburgą „kiniška Europos sostine“ (2/3 krovinių, keliaujančių per Hamburgo uostą, yra iš Kinijos).
Dar nuo laikų, kai vadovavo socialdemokratų jaunimo organizacijai, Šolcas yra užmezgęs daug asmeninių ryšių aukščiausiuose Kinijos valdžios sluoksniuose.
Jau dabar Kinija yra svarbesnis Vokietijos prekybos partneris už JAV. JAV prarandant globalaus lyderio vaidmenį, Šolco vadovaujama Vokietija galėtų tapti Kinijos ramsčiu, kurio pagalba Kinija siektų globalios lyderystės.
Naujos JAV, Didžiosios Britanijos ir Australijos sąjungos (AUKUS) susikūrimas taip pat liudija, jog JAV daugiau vilčių sieja su anglosaksais, o ne su kontinentine Europa.
Hamburgas ir Šanchajus yra susigiminiavę miestai, o Sankt Peterburgas yra susigiminiavęs ir su Hamburgu, ir su Šanchajumi – gal tai nėra vien atsitiktinis sutapimas?
Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.