Kartais naujosios technologijos siejamos tik su viena pramone, tačiau paaiškėja, jog jas galima naudoti kur kas plačiau. Būtent taip nutiko su virtualios realybės technologija. Iš esmės ji buvo siejama tik su virtualių žaidimų pramone, tačiau ekspertai mato daugybę sričių, kur jau visai netrukus virtuali realybė turės tiesiog milžinišką įtaką.
Spėjama, kad artimiausiais metais virtuali realybė įleis šaknis švietimo srityje. Šiame straipsnyje aptarsime ką konkrečiai švietime gali paliesti virtuali realybė.
Virtualios kelionės laiku
Daugeliui mokinių istorija tikrai nėra pats mėgstamiausias dalykas, bet tai jau netrukus gali pasikeisti. Klausiate kodėl? Todėl, kad pati istorija taps visai kitokia, kai virtualios realybės technologija mums tarsi padės keliauti laiku. Su šios technologijos pagalba, ateityje bus galima perteikti dramatiškiausius karus, revoliucijas, civilizacijų kūrimo procesus. Virtuali realybė jus iš arti supažindins su Krikščionybės pradžia, Žalgirio mūšiu ar Berlyno sienos griūtimi. Pripažinkite – tai skamba tikrai intriguojančiai.
Kelionės laiku tarnaus ne tik istorijoje. Matysime praeities kraštovaizdžius geografijoje, seksime saulės sistemą fizikoje ir naudosime šią technologiją įvairiausiuose moksluose!
Mokymasis namuose
Dabar yra įprasta, jog vaikai eina į vidurinę mokyklą, o vėliau studijuoja universitete ar kolegijoje. Mokyklos, žinoma, išliks, tačiau ar į jas dar reikės eiti neaišku. Tai lemti gali būtent virtuali realybė.
Šiandien virtuali realybė suteikia galimybę bičiuliams, kurie gyvena visiškai skirtingose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Vilniuje ir Niujorke, bendrauti tiesiogiai ir tarsi būti kartu vienoje vietoje. Jūs galite nuvykti į virtualų kazino ir su bičiuliais sėdėti prie to paties stalo. Spėjama, kad ateityje būtent taip galėtų atrodyti ir mokymosi procesas.
Paklauskite savęs patys – kam jums eiti į klasę, kai naudojant virtualią realybę, klasė gali ateiti pas jus?
Mokys didžiausi protai
Milijonai mokinių visame pasaulyje turės galimybę mokytis iš pačių geriausių. Nesvarbu apie kokią discipliną kalbėtume, tačiau virtuali realybė suteiks tiesiog neregėtas galimybes ir prieinamumą.
Profesoriai, stambių įmonių vadovai, verslo pionieriai, įžymybės ir politinis elitas galės dalintis savo idėjomis ir paskaitomis su tūkstančiais ar net milijonais žmonių, kurie su „mokytoju“ turės tiesioginį ryšį einamuoju laiku.
Galvojate, kad tai tolimos ateities vizija? Toli gražu – tokie įvykių posūkiai numatyti jau per artimiausius 5 ar 10 metų.
Taigi, nors Lietuvoje su virtualia realybe kol kas dar susidūrė maža žmonių dalis ir ji labiau siejama su žaidimų pramone, turime suprasti, kad tai yra technologija, kuri jau netrukus darys mūsų gyvenimui labai didelę įtaką. Švietimo sektoriuje tai bus toli gražu ne žaidimas, o priemonė, leisianti ugdyti talentus ir taip dar labiau prisidėti prie ir taip labai sparčios technologinės pažangos.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]