2024 m. liepos 23 d.

 

Dar vienas eilinis prokuratūros "perlas"

Paskelbta: 2011-07-04 05:28 Autorius: ekspertai.eu
Pernai valstybiniai auditoriai konstatavo, kad VEKS infrastruktūrinio objekto, Valstybinio jaunimo teatro pastatų rekonstrukcija buvo vykdoma neekonomiškai, o sutartys su užsakovais sudarytos pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą.Auditoriai atkreipė dėmesį, kad jos nupirktų baldų kainos yra nuo 2,3 iki 9 kartų didesnės, lyginant su tokių pačių arba panašių baldų rinkos kainomis. Pavyzdžiui, rinkoje lankytojo kėdė kainuoja 59 Lt, o teatras už jas sumokėjo 535 Lt (su Valstybės kontrolės auditu galima susipažinti ČIA). Kėdės Policijoje praeitų metų rugpjūtį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau kai prokuratūra po kelių dienų iš policijos perėmė ikiteisminį tyrimą, teliko tik laukti, kada jis bus nutrauktas neradus nė vieno pažeidimo. Taip ir atsitiko. Šių metų gegužės mėnesį ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. EKSPERTAI.EU kreipėsi į prokuratūra prašydami leisti susipažinti su tokia ikiteisminio tyrimo medžiaga, kuri priešinga Valstybės kontrolės išvadoms. Prokurorai atsisakė tai padaryti, tačiau dabar atsiuntė raštą kuriuo paaiškino, dėl ko nutraukė ikiteisminį tyrimą. "Tyrimo metu, detaliai ištyrus nurodytas aplinkybes, kruopščiai išanalizavus surinktus dokumentus, asmenų apklausas, specialistų paaiškinimus, nenustatyta viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, dėl kurių galėtų kilti baudžiamoji atsakomybė konkretiems asmenims", - pranešė Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo skyriaus prokuroras Mindaugas Greičius. - "Dėl statybos ir montavimo darbų kartu su baldais pastebėtina, kad tai daryti nedraudė Viešųjų pirkimų įstatymas. Tą patvirtino ir specialistai" Paneigdama netikslias Valstybės kontrolės audito išvadas prokuratūra labai aiškiai nurodė, kodėl valstybinėje įstaigoje iki devynių kartų brangiau negu rinkos kaina pirkti baldus nėra nusikalstama. "Dėl baldų įsigijimo per brangiai. Svarbu tai, kad šiuo atveju dalis baldų buvo perkamų paslaugų visumos dalis", - paaiškino prokuroras M. Greičius. Pasak prokuroro "buvo patikrinta ir įvertinta ir ekonominė sąmata, taigi, ir baldų kainos". Kaip išaiškėjo prokuratūros vykdyto ikiteisminio tyrimo metu, perkant iki devynių kartų brangiau baldus negu rinkos kaina, nusikalstamos veikos požymių nerasta. "Tyrimo metu nenustačius konkrečių asmenų nusikalstamų veiksmų, tyrimas nutrauktas tuo pagrindu, kad nebuvo padarytos nusikalstamos veikos", - baigė savo paaiškinimą prokuroras.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras