Europos lyderiai suvaldė dar vieną galimą ekonomikos krizę susitarę dėl istorinės bankų sąjungos, tačiau kol kas klumpa tardamiesi dėl tolesnių reformų. Šie nesklandumai išryškina duobėtą ir sunkų kelią į glaudesnį Europos šalių bendradarbiavimą. Apie tai praneša „EUbusiness“.
Patenkinti sprendimais dėl bankų sąjungos, kuri laikoma vienu labiausiai Europos Sąjungą vienijančių veiksnių nuo euro valiutos įvedimo, Briuselyje susitikę lyderiai atideda planus dėl tolesnių griežtesnės ekonominės politikos koordinavimo žingsnių iki kitų metų pabaigos.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel susirinkime išreiškė savo pasiryžimą siekti labiau centralizuotos ES ekonomikos politikos, net jei tai pareikalautų keisti pagrindines ES sutartis. Tačiau po pirmosios derybų dienos ketvirtadienį politikė teigė, kad šie klausimai bus svarstomi „ne šio susitikimo metu“.
„Mes manome, kad patikimas euro zonos stiprinimas negali būti pasiektas neskyrus pakankamai laiko esamai situacijai ir šiuo metu galiojančioms sutartims išanalizuoti, – sakė ji. – Šie sprendimai kol kas nėra įtraukti į šiandieninę mūsų dienotvarkę, be to, derybos dėl stiprinimo šiuo metu būtų labai varginančios ir ilgos.“
A. Merkel teigė, kad šis klausimas bus iškeltas tik 2014 metų spalį, kai gegužę įvyks rinkimai į Europos Parlamentą ir pasikeis vykdomoji regiono valdžia.
Eltos inf.