Edwardo Snowdeno advokatė, „WikiLeaks“ žurnalistė Sarah Harrison, lydėjusi jį nuo Honkongo iki Rusijos, teigia, kad bijo grįžti į Jungtinę Karalystę, pranešė RT.
32 metų moteris teigia: „Laimėjome kovą dėl E. Snowdeno artimiausios ateities, tačiau tolesnis karas tęsiasi.“
Pasak S. Harrison, JAV persekioja ne vieną žmogų, paviešinusį slaptus neigiamus faktus apie slaptųjų tarnybų veiklą. Chelsea Manningas, atskleidęs JAV karo nusikaltimus Irako karo metu, dabar atlieka 35 metų bausmę, Jeremy Hammondas jau dešimt metų kali Niujorke už žurnalistams suteiktus dokumentus, demaskuojančius nesąžiningą šnipinėjimą, Julianas Assange'as daugiau kaip metus gyvena Ekvadoro ambasadoje, o E. Snowdeno dokumentus paviešinęs „The Guardian“ žurnalistas Glenas Greenwaldas priverstas gyventi Brazilijoje.
„Teisininkai patarė man, kad grįžti namo į Jungtinę Karalystę nesaugu“, – sako S. Harrison, šiuo metu apsistojusi Berlyne.
Nozomi Hayase iš „Culture Unplugged“ pavadino S. Harrison ir E. Snowdeną didvyriais, nes jie atskleidė šnipų paslaptis dėl visuomenės labo, o ne norėdami pasipelnyti.
Tuo metu trijų pagrindinių Jungtinės Karalystės žvalgybos agentūrų – GCHQ, MI5 ir MI6 – vadovai lapkričio 7-ąją turės aiškintis šalies parlamentarams. Britų premjeras Davidas Cameronas ir jo sąjungininkai Konservatorių partijoje gina žvalgymo programas kaip būtiną dalyką nacionaliniam saugumui.
GCHQ – įtakingiausia britų žvalgyba, turinti daugiau kaip 6 000 darbuotojų.
JAV Kongresas lapkričio 5-ąją patvirtino įstatymą, kuris Nacionalinei saugumo agentūrai (NSA) ir kitoms žvalgų organizacijoms leis gauti didesnį finansavimą. Už jį balsavo 13, „prieš“ – 2 JAV įstatymų leidėjai. Šis įstatymas suteiks NSA dar daugiau galių, o slaptų dokumentų viešintojai bus baudžiami griežčiau.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]