2024 m. lapkričio 15 d.

 

Europos Parlamentas nepripažins Kryme rengiamo referendumo

4
Paskelbta: 2014-03-13 15:17 Autorius: Naujienų redaktorius
Europos Parlamentas. EPA-Eltos nuotr.
Europos Parlamentas. EPA-Eltos nuotr.

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina Rusiją nedelsiant išvesti savo neteisėtai įvestą kariuomenę iš Ukrainos. Europarlamentarai smerkia Rusijos agresiją Kryme pažeidžiant tarptautinę teisę ir įspėja, kad tokie veiksmai kelia grėsmę ES saugumui. Jie pažymi, kad artėjantis referendumas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos yra neteisėtas, o tolesnis įprastas bendradarbiavimas su Rusijos parlamentu yra neįmanomas, praneša Parlamento spaudos tarnyba.

Europarlamentarai griežtai smerkia Rusijos agresiją ir invaziją Kryme, „kuris yra neatskiriama Ukrainos dalis, ir kurio atitinkamą statusą yra pripažinusi Rusijos Federacija ir tarptautinė bendruomenė“. EP ragina „tuojau pat išvesti visas Ukrainos teritorijoje neteisėtai dislokuotas karines pajėgas“.

Rusijos deklaruojamas tikslas apsaugoti rusakalbius Krymo gyventojus yra visiškai nepagrįstas, nes jie nepatyrė ir nepatiria jokios diskriminacijos, pažymi EP nariai. Jie taip pat „smerkia oficialią Rusijos doktriną, pagal kurią Kremlius tvirtina turįs teisę panaudoti jėgą suvereniose kaimyninėse šalyse siekiant „apsaugoti“ ten gyvenančius rusų tėvynainius, kaip prieštaraujančią tarptautinei teisei ir normoms“.

Rezoliucijoje teigiamai vertinamas Europos Vadovų Tarybos sprendimas sustabdyti dvišales derybas dėl vizų ir naujojo susitarimo su Rusija. Jei konfliktas ir toliau bus kurstomas aneksuojant Krymą, europarlamentarai siūlo taikyti platesnes sankcijas - ginklų embargą, vizų apribojimus bei turto įšaldymą. Savo ruožtu Europos Parlamentas pažymi, kad jo tolesnis įprastas bendradarbiavimas su Rusijos Valstybės Dūma bei Federacijos Taryba yra neįmanomas.

Parlamentas ragina taikiai išspręsti krizę remiantis tarptautine teise, išsaugant Ukrainos suverenumą ir teritorijos vientisumą. Rezoliucijoje pažymima, kad „pagal Ukrainos konstituciją Krymo Autonominė Respublika referendumus gali rengti tik vietinės svarbos klausimais, o ne norint keisti tarptautiniu mastu pripažintas Ukrainos sienas“, todėl referendumas dėl prisijungimo prie Rusijos Federacijos bus laikomas neteisėtu ir EP nepripažins jo rezultatų. EP taip pat nepripažįsta savavališkai pasiskelbusios Krymo valdžios sprendimo paskelbti nepriklausomybę.

EP nariai remia sprendimą suteikti Ukrainai 11 mlrd. eurų ES paramą, nedelsiant pasirašyti Asociacijos susitarimo politinę dalį ir sumažinti Ukrainos prekių importo į ES tarifus. Kartu jie kviečia paspartinti vizų režimo liberalizavimą Ukrainai. Parlamentas sveikina naujosios Ukrainos valdžios pasiryžimą vykdyti reformas. Jis ragina surengti laisvus skaidrius rinkimus dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams ir nepasiduoti spaudimui atidėti gegužės 25 d. numatytus prezidento rinkimus.

EP „pabrėžia, kad ES ir jos valstybės narės turi su Rusija kalbėtis vienu sutelktu balsu ir remti vieningos Ukrainos teisę laisvai spręsti dėl savo ateities“. EP apgailestauja dėl to, kad ES valstybės narės vykdo didelio masto ginklų ir karinių technologijų eksportą į Rusiją, ir ragina jį nedelsiant sustabdyti. Pasak europarlamentarų, įvykiai Ukrainoje parodė, kad ES turi dvigubai sustiprinti savo įsipareigojimą ir paramą Moldovos ir Gruzijos pasirinkimui eiti Europos keliu ir jų teritoriniam vientisumui.

Eltos inf.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Ceslovas
(2014-03-13 19:57:02)
(78.62.164.7) Parašė:

Europarlamentas apsikakos eilini karta. Oi kaip Krymas praso jusu pripazinimo, prajuokinot.



3. Raigerdas hehe
(2014-03-13 17:38:25)
(93.203.12.224) Parašė:

Jūsų pasiūlyme racijos yra. Kodėl Rusija elgiasi būtent šitaip? Kodėl Rusijos valdžia ne tik toleruoja rusišką šovinizmą, bet ir pati vykdo tokią šovinistinę politiką? Problema yra tame, kad, pvz., fašistiniai vadeivos buvo teisiami Niurnbergo proceso metu. Neturi dabar reikšmės, koks buvo tas Niunbergo procesas, bet faktas yra toks, kad visas pasaulis pasmerkė fašizmą. Komunistai nė kiek neatsilieka nuo fašistų, o savo klasta net juos lenkia. Rusija buvo komunizmo tvirtovė. Pati komunizmo tvirtovė sugriuvo, tačiau žmogžudžiai, kurie gyveno Rusijoje, liko nenubausti. Iki pat šiandien Rusijoje yra komunistų partija. Jau visas pasaulis galėjo įsitikinti, kad komunistai nužudė daugybę žmonių. Jų organizuotos revoliucijos, KGB veikla, ko pasekoje atsirado Štazi, kaimyninių šalių užpuolimai, organizuojant ten revoliucijas, kaip Lietuvoje, o paskiau "tautos valia", prijungiant prie Rusijos, vėliau deportuojant ir naikinant, organizuojant genocidą tokiuose šalyse. Būtent dėl komunistų kriminalinių veikimo būdų, buvo atimtos žemės iš Suomijos, iš Gruzijos, iš Moldavijos, iš Čečenijos, dabar iš Ukrainos. Tas pastovus rusų komunistinių šovinistų noras yra kartais išsakomas labai atviru tekstu:"Mums nereikalingi lietuviai, bet mums reikia Baltijos jūros". Bet yra tokia mūsų senuolių išmintis: "Nesitaikstyk su blogiu, kitaip, blogis paliktas nenubaustas dauginasi, o kaltė guli ant to, kuris paliko jį nenubaustą". Rusijos komunistai, padarę nusikaltimus, liko nenubausti. Pažiūrėkite kiek Rusijoje yra galvažudžių, vaikščiojančių karinėmis uniformomis. Ką jie darys? Jie veiks taip, kaip veikia kriminalai: jie žūt būt sieks, kad kuo daugiau kariniuose daliniuose tarnaujančių žmonių taptų tokiais, kokie yra jie. Manau, tie, kurie tarnavo TSRS armijoje, žino, kas yra "dembeliai". Todėl, neįvykus šitam teisingumo aktui prieš komunistų padarytus nusikaltimus, jie ir toliau tęsia savo įprastą, užmaskuotos formos kriminalinę Rusijos politiką. Faktiškai tai yra viena iš reketo formų, vykdoma kaimyninių šalių atžvilgiu. "Reketas – tam tikrų pinigų sumos reikalavimas (turto prievartavimas) už nebūtas, t. y. neprašomas ir nesuteikiamas paslaugas, panaudojant psichologinį ar fizinį smurtą, šantažą, taip pat pinigų ar maisto produktų atiminėjimas. Reketas - viena iš tipiškų nusikalstamų organizacijų veiklų. Viena iš kelių naudojamų reketo formų - mokesčio už "apsaugą" reikalavimas iš verslininkų, kurio sumokėjimas "apsaugo" nuo tapimo nusikaltimo objektu. Terminas kilęs nuo itališko racket, reiškiančio "šantažas".



2. hehe
(2014-03-13 16:31:16)
(213.197.175.110) Parašė:

tegu paduoda Rusiją į Hagos tribunolą dėl krymo :-) nereikėjo dvigubų standartų taikyt tai ir dabar būtų ramu.



1. Ir nepripažink.
(2014-03-13 16:24:47)
(78.63.22.245) Parašė:

Maskoliai deda skersą ant ES. Šį kartą tata teisus - ES elgiasi kaip viščiukas prieš smauglį. Viltį teikia tik trys sankcijos dėl kurių sutarė Obama ir Merkel. Bet kaži ar jos bus įgyvendintos.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras