2024 m. liepos 14 d.

 

Festivalyje „Festival du regard“ Paryžiuje – Algio Griškevičiaus fotografijos

2
Paskelbta: 2015-06-22 11:29 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 20 – rugpjūčio 30 dienomis Sant Germain en Laye, Paryžiaus regione pirmą kartą vyksta fotografijos festivalis „Festival du regard“, kuriame dalyvauja ir Algis Griškevičius.

Festivalio direktorius bei kuratorius Eric Vialatel pirmąjį festivalį skyrė žmogaus temai, analizuodamas ją ir per humanistinę fotografiją ir fotografijos, kaip meno raiškos formas. Istorinėse miesto erdvėse bus galima pamatyti tokių tarptautinėje fotografijos scenoje žymių autorių, kaip Guy Le Querrec, Michael Kenna, Liu Bolin, Masao Yamamoto, Vee Speers bei galbūt mažiau girdėtų, bet ne mažiau įdomių autorių darbus.

Prancūzijoje, kur vyksta daugybė fotografijos festivalių, „Festival du Regard“ siekia išsiskirti ne tik kokybe, bet ir glaudžiu bendradarbiavimu su miestu ir bendruomene. Kaip teigia festivalio vadovas, „lygintis su Arlio fotografijos festivaliu būtų įžūlu, tačiau mane žavi miesto požiūris į festivalį, į fotografiją – ten visur fotografija, vaizdai – jais kvėpuojame. Siekiui to paties ir Saint Germain ir aplinkiniuose miestuose. Noriu sukurti miesto ir fotografijos kosmosą“.  Festivalyje siekiama pristatyti skirtingus autorius bei anksčiau plačiai nerodytus jų darbus, pavyzdžiui Guy Le Querrec originalius portretus. Festivalio kuratoriaus, kaip miestų planuotojo, architekto patirtis įtakojo ir parodų eksponavimo formą: Michale Kenna sodų serija bus pristatyta lauko terasose, o Masao Yamamoto darbams specialiai sukonstruotas namas su tradiciniais japonų tatamiais ant grindų bei arbatos ceremonija atidarymo metu.

Prancūzų kuratoriai dėmesį į A. Griškevičiaus darbus atkreipė tarptautinėje meno mugėje CUTLOG 2012, kuomet jis kartu su Jungtinės Karalystės menininku Oliver Bragg buvo nominuotas ARTE/Cutlog apdovanojimui. Dvidešimt aštuonios A. Griškevičiaus fotografijos iš ciklų „Mikališkių stebuklai“ ir „Cirkas“ bus eksponuojamos Karališkame manieže (Manège Royal) iki rugpjūčio 30 dienos.

Festivalyje pristatomi autoriai: Algis Griškevičius, Matthias Olmeta, Julie de Waroquier, Michael Kenna, Vee Speers, Maleonn, Masao Yamamoto, Guy LeQuerrec, Yang Yi, Liu Bolin, Prticuli kolekcija, Wan Nindge, Marion Dubier Clark, Chen Jiagang, Zhou Jun, Gilles de Beauch, Yang Yongliang, Li Wei bei Alexey Titarenko.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Regis
(2015-07-20 15:56:50)
(78.56.136.10) Parašė:

Aputis?1. Paprastas
(2015-07-05 08:51:00)
(88.118.179.138) Parašė:

Gera nuotrauka – „ J. Panka Lietuvos Karalius“Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras