2024 m. liepos 17 d.

 

Išaiškinta, kodėl buvęs Generalinis prokuroras A. Valantinas nepatrauktas baudžiamojon atsakomybėn

Paskelbta: 2012-02-28 07:15 Autorius: ekspertai.eu

Darius ValysPraeitą savaitę grupė visuomenininkų lankėsi Generalinėje prokuratūroje ir susitiko su šios įstaigos vadovybe. Apie tai rašėme publikacijoje "Generalinis prokuroras D. Valys: "Tempas yra didžiulis, ryžto yra pakankamai ir ėjimai labai spartūs". Dar prieš susitikimą A. Valiui buvo užduota eilė klausimų raštu, kurių dalis iš jų buvo susiję su pedofilijos ir žudymų byla.

Piliečiai priminė, kad Seimas savo išvadoje dėl D. Kedžio skundų tyrimo konstatavo, jog tuometinis Generalinis prokuroras A. Valantinas savo pareigas atliko netinkamai.

Jis ignoravo asmeniškai gautus apie 25 D. Kedžio skundus, ignoravo L. Stankūnaitės ir V. Naruševičienės prašymus jas apsaugoti nuo galimo susidorojimo, nekreipė jokio dėmesio į D. Kedžio prašymus patraukti J. Furmanavičių baudžiamojon atsakomybėn.

Nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl galimo J. Furmanavičiaus šmeižimo, nesiėmė priemonių išimti D. Kedžio ginklus, nors tai būtų apsunkinę tikriesiems nusikaltėliams inscenizuoti, kad žudė D. Kedys. Dėl A. Valantino piktnaudžiavimo savo tarnybine padėtimi kilo sunkios pasekmės - nužudyti  J. Furmanavičius ir V. Naruševičienė, galimai nužudyti D. Kedys ir A. Ūsas.

Buvo klausiama - dėl kokių priežasčių iki šiol dar nepradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Valantino piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, padarant didelę žalą valstybei ir visuomenei ir jis nepatrauktas baudžiamojon atsakomybėn?

Vakar raštu Generalinis prokuroras į ši klausimą atsakė taip: "Pagal Prokuratūros įstatymo 2 str. 3 d. Generalinis prokuroras vadovauja prokuratūrai. Organizuoja ikiteisminį tyrimą ir jam vadovauja arba atlieka tyrimą, ar atskirus jo veiksmus konkretus prokuroras. 2009 metų spalio mėnesį Generalinėje prokuratūroje buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, kurio metu buvo nagrinėjami prokurorų veiksmai baudžiamojoje byloje dėl galimo mažamečio asmens tvirkinimo. Jo metu buvo tikrinami, ar tinkamai buvo įvykdyti generalinio prokuroro skubūs pavedimai ir užduotys. Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, gavęs tarnybinio patikrinimo išvadą, griežtai nubaudė prokurorus, netinkamai vykdžiusius savo pareigas ir padariusius tarnybinius nusižengimus."

Taigi nors Seimas ir konstatavo, kad A. Valantinas savo pareigas atliko netinkamai, Generalinės prokuratūros specialistai nustatė, kad A. Valantinas savo pareigas atliko tinkamai, todėl jokios būtinybės patraukti baudžiamojon atsakomybės buvusio Generalinio prokuroro nėra.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras