Mokslininkai ištyrė, kaip geros kaukės, skydeliai ir burnos apsauga su kvėpavimo vožtuvais apsaugo kitus nuo koronarinės širdies ligos. Lazerio šviesa rodo, kaip dalelės išsisklaido ir ilgai laikosi ore.
Floridos Atlanto universiteto mokslininkai nori parodyti visuomenei, kad pandemijos metu, kuri yra paplitusi, pavyzdžiui, JAV, bet pasitaiko ir Švedijoje, nėra tinkama uždėti antgalį ar burnos apsaugą su kvėpavimo vožtuvu.
Jie savo laboratorijoje pastatė lėlės galvą, o kosulys buvo imituojamas sterilizuoto vandens su glicerinu, panašiu į dūmų mašinos dūmus. Mokslininkai apšvietė dūmus lazerio šviesa, tada tapo aišku, kaip iš N95 klasės kvėpavimo vožtuvo ant burnos apsaugos vožtuvo nutekėjo dalelės. Šios kaukės yra skirtos apsaugoti naudotoją nuo oro taršos, tačiau kvėpuojantį orą išleidžia nefiltruotą. Apsauga be vožtuvo yra saugesnė apsauga nuo virusų.
Tyrimo metu mokslininkai taip pat ištyrė, kaip gerai vien apsauginis skydelis be burnos apsaugos apsaugo kitus nuo infekcijos. Lazerio šviesa rodo, kiek dalelių išsibarstę į šoną ir lieka ore.
Jakobas Löndahlas, tyrinėjantis apsaugą nuo ore plintančių infekcijų ir dalelių Lundo universitete, nemano, kad tyrimas moksliškai prideda ką nors naujo, tačiau tai yra gera pedagoginė priemonė, kad visi galėtų pamatyti, kaip viruso dalelės gali praeiti pro respiratorių ar pro skydelį.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]