Realiausi kandidatai į Europos Komisijos pirmininko postą – buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude‘as Junckeris ir buvęs Europos Parlamento pirmininkas vokietis Martinas Schulzas. Nepaisant pastarojo kilimo iš Vokietijos, šios šalies kanclerė Angela Merkel remia J. C. Junckerį, tuo tarpu britams, švedams ir vengrams nepatinka šio politiko noras į Europos Sąjungą (ES) žvelgti kaip į federaciją, pranešė „Euronews“.
Pasak „Euronews“ apžvalgininkės Andrejos Büring, pokerį primenantis žaidimas dėl Europos Komisijos pirmininko posto „tik prasidėjo“.
„Der Spiegel“ vyriausiasis redaktorius Nikolausas Blomė teigia, kad derybose dėl minėto posto dalyvaus dvi pusės: išrinktasis Europos Parlamentas ir 28 ES valstybių vadovai. Tik nuo jų susitarimo viskas priklauso, tačiau „valstybių vadovai dėl neaiškios priežasties nori daugiau laiko deryboms“.
Pasak N. Blomės, situacija gana sudėtinga, nes Europos Parlamento rinkimuose pralaimėjo valdančiosios Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos partijos, o laimėjo euroskeptikai, todėl išrinkti Europos Komisijos pirmininką bus kur kas sunkiau. „Vis dėlto manau, kad galiausiai laimės J. C. Junckeris“, - sakė N. Blomė.
Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas atvirai perspėjo, kad jis nebegali užtikrinti, kad Jungtinė Karalystė liks ES, jeigu Europos Komisijos vadovu bus išrinktas prancūzas Jeanas-Claude'as Junckeris.
Vokiečių žurnalas rašo, kad D. Camerono žodžius girdėję ES pareigūnai suprato, jog J. C. Junckerio išrinkimas galėtų destabilizuoti britų vyriausybę iki tokio lygio, kad šalyje būtų surengtas referendumas dėl išstojimo iš ES. D.Cameronas aiškiai leido suprasti, kad britai tikriausiai pasisakytų už pasitraukimą.
Susiję:
Jungtinė Karalystė atsisako skirti papildomų pinigų Europos Sąjungai