Net 20 iš 34 Kinijos provincijų netikėtai paskelbė apie elektros tiekimo ribojimus – pačioje Kinijoje niekas tinkamai nepaaiškina dėl kokių priežasčių tai atsitiko.
Didžioji dalis elektros energijos Kinijoje gaminama akmens anglimi kūrenamose šiluminėse elektrinėse, o akmens anglies Kinijoje tikrai netrūksta.
Eksperto nuomone, Kinijos energetinės krizės priežastys yra ne tiek ekonominės (kaip dažniausiai aiškinama), kiek politinės ir susietos su lapkričio mėnesį vyksiančiu Kinijos komunistų partijos aukščiausios vadovybės pasitarimu, kuris savo ruožtu yra parengiamasis prieš 2022 m. vyksiantį visuotinį partijos suvažiavimą.
Pasak eksperto, įtakingos politinės grupės komunistų partijoje kontroliuoja skirtingus energetikos sektorius, o Si Dzinpingas (Xi Jinping) siekia mažinti anglies dalį energetikoje ir didinti dujų (importuojamų iš Rusijos) dalį.
Panašu, kad energetinė krizė yra sukelta tyčia – tai spaudimo priemonė (gal net sabotažas) prieš lapkričio mėnesio pasitarimą, siekiant patenkinti kažkokius ekonominius, o gal ir politinius reikalavimus.
Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.