2024 m. vasario 24 d.

 

Kitąmet dujos Lietuvoje nebrangs, tačiau kilus klausimams piliečiai kviečiami kreiptis į Loretą Kimutytę

35
Paskelbta: 2014-11-09 11:28 Autorius: ekspertai.eu

Buvo skelbta, kad atplaukus energetinės priklausomybės laivui „Independence“ (vokiškai „Unabhängigkeit“), Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pakėlė prognozuojamą dujų kainą 2015 metams.

Tačiau tai netiesa – dujos nebrangs. Asmeniškai Energetikos ministras ir Kainų komisijos pirmininkė paneigė šilumininkų ir kitų stambiųjų dujų vartotojų nuogąstavimus, esą kitąmet gamtinės dujos smarkiai brangs. Anot specialistų, buitiniams vartotojams dujos tikrai nebrangs, o ir stambiesiems vartotojams baimintis dėl dujų kainų augimo nėra pagrindo.Atsižvelgiant į kilusias diskusijas dėl Komisijos paskelbtos dujų kainų prognozės 2015 metais ir kad žmonėms būtų ramiau, Komisija savo tinklalapyje pateikė išsamų dujų kainų palyginimą 2014 ir 2015 metams (be PVM).Kam ir toliau kils kokių nors klausimų, Kainų komisija kviečia kreiptis į Loretą Kimutytę, Veiklos valdymo skyriaus vedėją, tel. (8 5) 213 9208.

Kainų komisija informuoja, kad Loreta Kimutytė atlieka šias funkcijas:

• Organizuoja ir kontroliuoja Skyriaus darbą, paskirsto užduotis Skyriaus darbuotojams, sprendžia visus klausimus, susijusius su Skyriaus užduočių vykdymu, kad būtų užtikrintas efektyvus Komisijos strateginis planavimas ir investicijų projektų rengimas, Komisijos darbo organizavimas, Komisijos personalo valdymas, visuomenės informavimas.
• Koordinuoja Komisijos veiklos strateginio plano rengimą bei kontroliuoja strategijos įgyvendinimą.
• Organizuoja Komisijos investicijų projektų rengimą, teikia siūlymus dėl Komisijos ilgalaikių investicijų planų.
• Užtikrina asignavimus atitinkantį Komisijos biudžeto formavimą bei jo vykdymo kontrolę.
• Koordinuoja Komisijos personalo valdymą ir planavimą, personalo atranką, apskaitą, personalo mokymą bei nelaimingų atsitikimų darbe, profesinių ligų, tarnybinių nusižengimų tyrimus.
• Koordinuoja Komisijos veiklos planų sudarymą bei jų vykdymo kontrolę, tam, kad būtų pasiekti Komisijos strateginiame veiklos plane numatyti tikslai ir uždaviniai.
• Užtikrina Komisijos posėdžių organizavimą Komisijos darbo reglamente numatytais terminais ir sąlygomis, siekiant tinkamai informuoti suinteresuotus dalyvius apie teikiamus Komisijos struktūrinių padalinių sprendimų projektus.
• Organizuoja Komisijos spaudos konferencijas, kartu su kitų skyrių darbuotojais rengia pranešimus spaudai bei oficialią informaciją apie Komisijos veiklą, jos posėdžius, platina šią informaciją, tam, kad visuomenė būtų tinkamai informuota apie Komisijos priimtus sprendimus.
• Seka žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, susijusią su Komisijos veikla, prireikus kartu su kitų skyrių darbuotojais rengia atsakymus į pasirodžiusias publikacijas, siekiant laiku atkreipti dėmesį į skelbiamas žinias ir parengti oficialią Komisijos nuomonę.
formuoja Komisijos tinklalapio internete strategiją, prireikus atnaujina informaciją, siekiant visuomenei pateikti aktualią ir laisvai prieinamą informaciją.
• Koordinuoja Komisijos pirmininko ir Komisijos narių vykimo į komandiruotes klausimus, atsako už reikalingų dokumentų tvarkymą.
• Rengia atsakymus į kitų institucijų paklausimus ir raštus Skyriaus veiklos klausimais, tam, kad laiku ir tinkami būtų informuoti pareiškėjai.
• Teikia informaciją Skyriaus veiklos klausimais ministerijoms, savivaldybėms, įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, Komisijos nariams bei Komisijos struktūriniams padaliniams ir visuomenei, kad būtų tinkamai informuoti paklausėjai.
• Rengia Skyriaus metinį veiklos planą bei metinę veiklos ataskaitą ir teikia Komisijos pirmininkui patvirtinti tam, kad Skyriaus darbas vyktų planingai ir būtų įvertintas Skyriaus veiklos efektyvumas.
• Apibendrina Komisijos skyrių metines ataskaitas tam, kad būtų parengta Komisijos metinė veiklos ataskaita ir pristatyti metiniai darbo rezultatai valstybės institucijoms, visuomenei bei reguliuojamų rinkų dalyviams.
• Domisi specialiąja literatūra, dalyvauja seminaruose, mokymuose, pasitarimuose, gilina žinias tam, kad kokybiškiau atliktų pareigybės aprašyme numatytas funkcijas.
• Atstovauja Komisijai ar Skyriui Komisijos organizuojamuose pasitarimuose ir posėdžiuose, kituose renginiuose pagal kompetenciją, siekiant tinkamo informacijos pateikimo bei atstovavimo.
• Rengia Skyriaus darbuotojų pareigybių aprašymus, kontroliuoja ir vertina Skyriaus darbuotojams skirtų užduočių atlikimo laiką ir kokybę tam, kad darbas būtų paskirstytas planingai ir skyriaus veikla būtų efektyvi.
• Skiria Skyriaus darbuotojams vykdyti kitus su Komisijos ar Skyriaus funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio pavedimus, kad būtų užtikrintas tinkamas Komisijos ar Skyriaus funkcijų vykdymas.
• Vykdo kitus Komisijos pirmininko su Komisijos ar Skyriaus funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio pavedimus, kad būtų pasiekti Komisijos strateginiai tikslai.

Taip pat Kainų komisija informuoja, kad Loreta Kimutytė atitinka šiuos specialiuosius reikalavimus:

• Turi aukštąjį universitetinį socialinių ar humanitarinių mokslų arba jam prilygintą išsilavinimą.
• Yra susipažinusi su Lietuvos Respublikos įstatymais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Komisijos nuostatais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais Skyriui priskirtų funkcijų vykdymą.
• Sugeba parengti atsakymus į kitų institucijų paklausimus ir raštus Skyriaus veiklos klausimais, rengti kitus Komisijos vidaus tvarkos dokumentus.
• Rengia aiškius ir trumpus atsakymus į žiniasklaidoje pasirodžiusias publikacijas.
• Savarankiškai planuoja, organizuoja Skyriaus ir savo veiklą.
• Sklandžiai dėsto mintis raštu ir žodžiu, išmano raštvedybos taisykles, teisės aktų rengimo taisykles, mokėti dirbti kompiuteriu (MS Office programomis).
• Moka anglų ar kitą užsienio kalbą pažengusio vartotojo lygmens B2 lygiu.
• Turėti ne mažesnę kaip 5 metų atitinkamo darbo patirtį.
• Yra pareiging, darbšti, kūrybiška, geba bendrauti.
• Moka valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir rengti išvadas.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
35. Kad
(2014-11-12 21:37:27)
(78.62.16.79) Parašė:

vaistai tokie brangūs,ne visi kompensuojami,daug pinigėlių reikia.Tai pono Kubiliaus gera žinia,žmogus solidus,tai manau atsakingai sakė apie 30 procentų dujų atpigimą.Laivas jau dirba,lauksim pigių dujų ir visko atpigimo.34. trumpai
(2014-11-12 16:30:35)
(78.61.53.31) Parašė:

Aisku kad dujos nebrangs,tik moketi mums reikes daugiau kas cia ir kam neaisku.33. Vytautas
(2014-11-12 16:03:09)
(86.182.248.113) Parašė:

Sveikinu visus džiaugsmingai laivą sutikusiems ir nuoširdžiai dėkojantiems konservatorių partijai ir prezidentei,kurie džiaugsmingai ir taip pat nuoširdžiai leis jums mokėti už dujas solidžią kainą...Oriai gyventi - misija neįmanoma...tai nors mokesčiai bus orūs,kaip vakaruose...o ir Snore vietinis storas kuilys iš LB vardu Vasia kartu su anglosaksų kiaulėmis jus oriai apvogė...32. runkelis
(2014-11-10 21:57:56)
(78.62.103.52) Parašė:

Dujos gal ir ne, bet tos independence tikrai. REikia gi mokėti už laisvę, o tas žodis tą ir reiškia : matom laivą prie kiaulės nugaros ir džiaukimes tą žodį matydami.31. Dujos nebrangs,
(2014-11-10 17:49:49)
(78.61.106.250) Parašė:

tik mes lietuviai už jas mokėsime 1.5 kart brangiau,nes mūsų valdžia laiko tautą avimis.30. senis
(2014-11-10 17:07:30)
(213.226.131.133) Parašė:

dujos tikrai nebrangs, bukite ramus. Dujos tik kainuos daugiau. O daugiau, beveik visada yra geriau.29. as tikiu kubilium
(2014-11-10 12:06:13)
(78.62.8.18) Parašė:

bukit geri,pasakykit nuo kada laukti atpigimo-as labai nekantri.28. to 24
(2014-11-10 11:55:19)
(78.62.8.18) Parašė:

jeigu zadejo ,kad pigs 30%,vadinasi,ir pigs,juk kubilius ne kokia mazgote-laikosi zodzio.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras