2024 m. liepos 16 d.

 

Ko siekia VSD kategoriškai atsisakydama įvykdyti teismo sprendimą?

Paskelbta: 2012-02-16 08:31 Autorius: ekspertai.eu
VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas, l. e. generalinio direktoriaus pareigas Alvydas Kunigėlis
VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas, l. e. generalinio direktoriaus pareigas Alvydas Kunigėlis

Kaip žinoma, ekspertai.eu jau beveik dvejus metus iš Valstybės saugumo departamento (VSD) bando gauti informaciją apie aukštą VSD pareigūną Aidį Mieželį. To buvo prašoma, kai viešojoje erdvėje pasklido informacija, kad vienas iš trijų pedofilų, garsioje pedofilijos ir žudymų istorijoje, gali būti Aidis Mieželis.

Pradžioje VSD išsisukinėdamas motyvavo, kad esą ekspertai.eu pateiktas prašymas nebuvo tinkamai įformintas, nenurodytos besikreipusiųjų darbovietės ir t.t. Dėl šių priežasčių VSD esą ir negalėjo atsakyti į pateiktus klausimus ir pateikti prašomos informacijos.

Todėl ekspertai.eu kreipėsi į teismą, kuris savo sprendimu įpareigojo VSD tokią informaciją pateikti. VSD tokio teismo sprendimo neapskundė aukštesniajam teismui. Tačiau per beveik pusantrų metų norimos informacijos vis tiek nepateikė.

Prieš kelias dienas ekspertai.eu dar kartą primygtinai paprašė pateikti informaciją apie Aidį Mieželį, kad pedofilijos byloje nukentėjusi nužudyto Drąsiaus Kedžio dukra pažiūrėjusi į nuotraukas galėtų paneigti, jog šis aukštas ir užslaptintas VSD pareigūnas nėra pedofilas ir tuo pačiu būtų nuimtas žmonių įtarimas nuo VSD pareigūno galimo nusikaltimo.

Tačiau VSD eilinį kartą kategoriškai tai atsisakė padaryti ir atsiuntė tokį paaiškinimą:

VSD atsakymas

EKSPERTAI.EU komentaras

Teisme, kurio sprendimu VSD buvo įpareigotas piliečiams pateikti visą norimą informaciją apie Aidį Mieželį, dalyvavęs VSD atstovas atvirai pripažino, kad Aidis Mieželis nėra koks nors slaptas agentas ir pasalose nesislapsto: t.y. jis yra viešas asmuo, vienas iš aukštų VSD vadovų.

Kaip žinoma, informacija apie visus viešus asmenis - ar tai būtų ministras, ar Prezidentės patarėjas, ar darbo biržos direktorius - yra laisvai prieinama bet kuriam tuo besidominčiam Lietuvos gyventojui.

Tačiau VSD nevykdydamas teismo sprendimo ir nepateikdamas informacijos apie viešą asmenį pasiūlė piliečiams vėl kreiptis į teismą.

Keista. Įdomu, ko tokiais veiksmais siekia VSD? Juk ir neteisininkai jau žino, kad įsiteisėjęs teismo sprendimas turi būti vykdomas. Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 245 straipsnis aiškiai skelbia, kad už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Visuomenėje jau susidarė nuomonė, kad VSD jau ilgą laiką veikia kaip nelegali organizacija, nepaisanti Lietuvos respublikos įstatymų ir dirbanti prieš Lietuvos valstybę. O jai vadovaujantys asmenys dengiasi paslaptingumo skraiste. Todėl atėjo metas demaskuoti ir  gaudyti juos, kaip nusikaltėlius.

Ekspertai.eu prašo visų geros valios žmonių pagalbos, kurie pažįsta, matė aukštą VSD vadovą Aidį Mieželį, atsiliepti. Gal pavyks sudaryti tikslų Aidžio Mieželio fotorobotą.

Papildomai ekspertai.eu kreipiasi į VSD vadovą Gediminą Griną siūlydami pasinaudoti šiuo metu Lietuvos Respublikoje populiariu poligrafu (melo detektoriumi), patkrinti Aidį Mieželį ir sužinoti, ar jis susijęs su pedofilijos ir žudymų istorija ar ne. Jei toks tikrinimas tinkamas kitų spec. tarnybų vadovams, tai kuo išskirtiniai VSD pareigūnai?

Šioje situacijoje peršasi bent kelios prielaidos: arba Aidis Mieželis iš tikrųjų vienaip ar kitaip įsipainiojęs į pedofilijos ir žudymų istoriją ir VSD tokiu būdu bando savo darbuotoją pridengti, arba dar blogiau - VSD nevykdydamas teismo sprendimų ir atlikdamas kitus keistus veiksmus Lietuvoje sąmoningai provokuoja neramumus.

O ką jūs apie tai galvojate, mieli skaitytojai? Visus su Vasario 16.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras