Istorija liudija, kad liberalizmas galiausiai atveda į diktatūrą. Praėjusiame amžiuje tai buvo nacizmas Vokietijoje ir fašistiniai režimai kitose Europos šalyse. Šiandien vėl matome, kaip (neo)liberalizmas veda pasaulį globalios diktatūros link.
Rusijoje taip pat labai daug neoliberalizmo, kuris užplūdo šalį po TSRS žlugimo. Pavyzdžiui, Rusijos ekonomika – vis dar visiškai neoliberali. Neoliberalizmas yra stipriai paveikęs kai kurias institucijas, pavyzdžiui - švietimą. Bet tam, kad sukurti visavertę suverenią valstybę, būtina atsisakyti neoliberalizmo.
Rusijoje vienu iš neoliberalizmo simbolių (ir kartu neoliberalizmo rezultatų) galima laikyti blogerį Danią Milochiną - jaunuolį, kuris beveik be jokio išsilavinimo praturtėjo per vienerius metus ir turi daugybę gerbėjų tarp jaunimo.
Neoliberalios švietimo „reformos“ tikslas, kaip pasakė vienas buvęs Rusijos švietimo ministras – „civilizuoto vartotojo“ ugdymas. Tai yra individo be kritinio mąstymo, kuriam lengva įpiršti bet kokias prekes (taip pat ir ideologines), ugdymas. Kolektyvinio „Danios Milochino“ ugdymas.
Deja, tenka pripažinti, kad neoliberalizmas daug pasiekė ne tik Vakaruose, bet ir Rusijoje. Mažiausiai viena karta yra „prarastoji karta“. Patriotizmas tikrai nėra tai, kas šiai kartai labai rūpi.
Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.