Rugsėjo 2 d. Lietuvos kariuomenės vadovybė, atsižvelgdama į 2016 m. rugpjūčio 31 d. gautą Viešųjų pirkimų tarnybos raštą, imasi ryžtingų veiksmų, susijusių su lauko virtuvės įrangos pirkimu iš UAB „Nota bene“.
Minėtame Viešųjų pirkimų tarnybos rašte reikalaujama nutraukti niekine pripažintiną 2014 m. spalio 1 d. su UAB „Nota Bene“ sudarytą preliminariąją sutartį dėl lauko virtuvių atsarginių dalių ir agregatų įsigijimo. Nepaisant to, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ketina imtis ir daugiau veiksmų.
„Preliminariosios pirkimo sutarties nutraukimas įpareigoja spręsti ir restitucijos – šalių sugrąžinimo į pradinę padėtį – klausimus. Todėl nusprendžiau inicijuoti procedūras, kad negaliojančia būtų pripažinta ne tik 2014 m. spalio 1 d. su UAB „Nota bene“ sudaryta preliminarioji lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartis už 1,6 mln. eurų, tačiau ir jos pagrindu 2014 m. spalio 8 d. sudaryta tikroji sutartis už 175 tūkst. eurų. Be to, sieksime grąžinti pardavėjui visas įsigytas prekes ir atgauti už jas sumokėtus pinigus“, - sakė Lietuvos kariuomenės vadas.
Jei UAB „Nota Bene“ nesutiks su sutarčių pripažinimo negaliojančiomis pasekmėmis ir nesugrąžins sumokėtų lėšų, Lietuvos kariuomenė ketina nedelsiant kreiptis į teismą dėl šių lėšų išieškojimo teismine tvarka.
Krašto apsaugos ministras kviečia Valstybės kontrolierių ir VPT vadovę aptarti tolimesnio bendradarbiavimo
Rugsėjo 2 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, reaguodamas į viešai po susitikimo LR Prezidentūroje išsakytus siūlymus teikti Krašto apsaugos ministerijai metodinę ir ekspertinę pagalbą planuojant, organizuojant ir vykdant viešuosius pirkimus bei kontroliuojant skaidrų lėšų panaudojimą, pakvietė į susitikimą Valstybės kontrolierių Arūną Dulkį ir Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę Dianą Vilytę.
„Didėjant finansavimui, atsirado galimybė ne tik geriau apginkluoti Lietuvos kariuomenę ir įsigyti ginklų bei karinės technikos, bet ir aprūpinti karius įvairiais ekipuotės elementais. Kariuomenė perka daug ir įvairių prekių, todėl skaidrus valstybės lėšų suplanavimas ir jų panaudojimas vykdant viešuosius pirkimus pastaraisiais metais yra viena iš prioritetinių temų. Prieš pusantrų metų padarėme struktūrinių pertvarkymų ir esame pasiruošę toliau tobulėti, todėl visa metodinė ir ekspertinė kitų institucijų pagalba yra labai naudinga“, – teigia J. Olekas.
Siekiant sustiprinti krašto apsaugos sistemoje vykdomų pirkimų vidaus kontrolės sistemą, 2015 m. sausio 1 d. Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamente buvo įsteigtas naujas Įsigijimų valdymo ir priežiūros skyrius. Jo pagrindinis uždavinys yra prižiūrėti, kaip KAS perkančiosios organizacijos, atlikdamos viešuosius pirkimus, laikosi viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir vykdo kitas prevencinės kontrolės funkcijas.
Ministras šiandien taip pat kreipėsi į Kariuomenės vadą ragindamas įvertinti Viešųjų pirkimų tarnybos 2016 m. rugpjūčio 29 d. Lietuvos kariuomenės Materialinių resursų departamentui pateiktas pirkimo ir sutarčių vertinimo išvadas, jose pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą bei teisės aktų nustatyta tvarka atlikti kitus su tuo susijusius veiksmus.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]