2023 m. kovo 30 d.
 

 

Lietuvos kova su Rusija: perkant dujas iš Rusijos kompanijos, didinama konkurencija Rusijos kompanijai

57
Paskelbta: 2019-04-23 22:51 Autorius: ekspertai.eu
Valstybinės įmonės „Lietuvos energija“ tarptautinės plėtros direktorius Mantas Mikalajūnas (dešinėje) ir išsinuomota Lietuvos energetinės nepriklausomybė (kairėje).


Kremliaus propagandiniams ruporams skalambijant, esą Lietuva – Lietuvos energetinės nepriklausomybės garantas, suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas „Independence“ (vok. „Unabhängigkeit“) – perka Rusijos suskystintas gamtines dujas, daugelis tai įvertino kaip dar vieną pigią vis labiau agresyvėjančios Rusijos propagandinę antį.

„Lietuvos valdžia stengiasi nuslėpti sandorius su Rusijos energetikos įmonėmis, įskaitant suskystintų gamtinių dujų tiekimą, ir situaciją, kai degalai perkami iš Rusijos bendrovės „Novatek“ naujos SGD gamyklos Leningrado regione“, - taip šūkaliojo Vladimiro Putino kontroliuojama žiniasklaida. 

Tačiau paaikėjo, kad tai ši informacija visai ne dar viena Kremliaus hibridinė ataka, o tiesa – Lietuva tikrai perka dujas iš teroristinės valstybės savo „Unabhängigkeit'ui“.

„Energetikos grupės „Lietuvos energija“ vienas vadovų atskleidė, jog įmonė dirba aštrėjančios konkurencijos sąlygomis ir ieško pigiausių dujų, be to, importuodama SGD iš kitų šaltinių, ji didina konkurenciją Rusijos koncernui „Gazprom“, - balandžio 23 d. pranešė naujienų agentūra BNS.

„Lietuvos energijos“ – valstybės kapitalo, vienos didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse – tarptautinės plėtros direktorius Mantas Mikalajūnas teigia, kad tokie dujų pirkimai iš Rusijos didina konkurenciją.

„Įsigijimai, iš kokio šaltinio jie bebūtų, mes juos vertiname kaip konkurencijos „Gazpromui“ didinimą ir kainų spaudimą“, - paaiškino M. Mikalajūnas.

Jo teigimu, elektros energiją ir dujas gyventojams ir įmonėms tiekianti firma „Lietuvos energijos tiekimas“ (buvusi „Lietuvos dujų tiekimas“) perka dujas iš įvairių tiekėjų – iš Norvegijos „Equinor“ ir Rusijos „Gazprom“, taip pat trumpalaikių SGD sandorių rinkoje.

„Mes perkame dujas iš „Gazprom“ pagal metinę sutartį, tačiau ji leidžia jas naudoti vienu ar kitu periodu ir matydami geresnes sąlygas iš kitų tiekėjų, mes tuo bandom pasinaudoti. Ir turbūt pagrindinė žinutė, kurią noriu pasakyti, kad net ir iš tokių šaltinių kaip Vysockas atkeliavusios dujos, mūsų nuomone, sudaro konkurenciją pačiam „Gazprom“ ir tokių SGD pirkimų tikslas yra būtent konkurencijos didinimas toms pačioms vamzdynais tiekiamoms dujoms“, - detalizavo M. Mikalajūnas.

Informuojama, kad tikėtina, jog šios vasaros liepos mėnesį LET atsigabens vieną SGD krovinį, įsigytą iš antros pagal dydį SGD tiekėjos pasaulyje „Total“, kuri yra „Novatek“ SGD gamyklos Arkties pakrantėje dalininkė.

„M.Mikalajūnas neatmetė, kad įmonė svarstytų ir tiesioginės sutarties su „Novatek“ pasirašymo galimybę, jei būtų pasiūlytos geros sąlygos“, - skelbia BNS.

Pranešama, kad M. Mikalajūno teigimu Lietuvos valstybinė įmonė svarstytų ir tiesioginės sutarties su Rusijos „Novatek“ pasirašymo galimybę, jei būtų pasiūlytos geros sąlygos.

„Novatek“ logotipas.


Apie vieną didžiausių nepriklausomų Rusijos dujų kompanijų „Novatek“ daugiau informacijos rasite ČIA (garsiausi Lietuvos analizių analitikai ne kartą yra išaiškinę, kokios yra tos „nepriklausomos“ Rusijos kompanijos totalitarinėje valstybėje).

Signataras Zigmas Vaišvila visuomeniniuose tinkluose taip pakomentavo susidariusią situaciją:

„Laivelis „Lietuva“, vadovaujamas kapitono – Rusijos Federacijos valstybės paslapties (prezidentės Dalios Grybauskaitės – red. past.) – baigia atplaukti į Rusijos Federacijos glėbį.“Ekspertai.eu rekomenduoja tiems, kurie dar kažkokiu stebuklingu būdu nežino, perskaityti žemiau esančius kelis iš daugelio susijusių straipsnių. Bus galima suprasti, kokiais varganais idiotais jus laiko LT teritoriją administruojantys vasalai.

Susiję:

DEMASKUOTA įžūli Rusijos hibridinė propagandinė ataka prieš Lietuvos „Unabhängigkeit“

Bus siekiama nusipirkti Lietuvos energetinės nepriklausomybės garantą „Independence“   

Paskutinis B. Lubio interviu prieš pašalinimą

NSGK pirmininkas V. Bakas: SGD terminalas nėra afera, tai tik spekuliacijos   

Projektas „Nepriklausomybė“: tos pačios dujos, tik kita kaina   

Už kokią kainą Lenkijos kampanija perka SGD – neskelbiama, nes tai komercinė paslaptis   

Kokios čia sankcijos Rusijai, jei mes iš jos perkame jos susmirdusias dujas mokėdami Vakarų valiuta?

Istorinis VIDEO:


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
57. Mindė
(2019-08-11 19:33:35)
(84.15.185.111) Parašė:

Man tai labiausiai patinka ta prietranka su mikrofonu ir savo jausmu.56. ////////
(2019-07-15 21:18:56)
(78.61.75.27) Parašė:

cia juk auksciausio lygio korupcija su tuo dujiniu laivu kodel korupcionieriai valdziagyviai klesti lietuvoj ir neatsako uz aferas o tik pelnosi is ju55. Įdomu
(2019-04-28 17:44:17)
(84.46.252.32) Parašė:

Noriu pirkti namelį Klaipėdoje. Prašau patarti,kuriame rajone tai geriau daryti. Domina didesnis atstumas nuo Indepiz...ieco, kad jam sprogus, sprogimo banga nenugriautų namelio.54. PAŠILI, KODĖL NETIRI? JUK "SKALIKAI" ATITRAUKTI?..
(2019-04-28 13:52:04)
(92.243.166.42) Parašė:

Dujos, pradėjus veikti SDG terminalui, buvo pirktos iš „Statoil“, sutartis dabar taip pat galioja 10 metų, iki 2024 metų. Per pirmus pirkimus, nors pirkome labai nedidelį kiekį, palyginti su rinkos kaina, mes permokėjome 34 proc. Už tą nedidelį kiekį, įsigytą 2015 m., už dujas mes permokėjome 54 mln. Grįžkime prie bankų. „Snoro“ ir Ūkio banko uždarymas, teigiant, kad Skandinavijos bankai yra skaidresni. Jie sėkmingai pasidalijo bankų grobį, turiu omenyje šių bankų klientus. Pasirodo, tie patys Skandinavų bankai taip pat sėkmingai „plauna“ rusų pinigus. O už bankų uždarymą, daugiau nei 1 mlrd. Lietuvos mokesčių mokėtojai iki šiol turi mokėti, nes, kaip žinote, yra draudimo sistemos.53. PAŠILI, KODĖL NETIRI? JUK "SKALIKAI" ATITRAUKTI?..
(2019-04-28 13:37:18)
(92.243.166.42) Parašė:

Energetika... Reikėjo sužlugdyti SDG projektą, kurį įgyvendino Žemės ūkio ministerija su „Achema“ ir sukurti savo „pinigų plovimo“ sistemą per šį projektą. Užuot įsigiję naują laivą, mes jį išsinuomojome už trijų laivų kainą dešimčiai metų. Jeigu norėsime išsipirkti, turėsime dar sumokėti vos ne įsigijimo kainą, po dešimties metų privalomos nuomos. Dujos... Buvo kalbama apie prezidentės patikėtinį ir globotinį Roką Masiulį, kad štai „Gazprom“ bus taikoma teisinga kaina. Beje, „Gazprom“ dujų ir buvo daugiausiai nupirkta, vadovaujant Arvydui Sekmokui, už didžiausią kainą. Dujos buvo perkamos net tam, kad iš jų gamintų elektrą ir tai buvo vadinama energetine nepriklausomybe, nors pagaminta elektra iš „Gazprom“ dujų buvo tris kartus brangesnė 2010, 2011, 2012 m., nei iš pačios Rusijos tiesiogiai įsigyta elektros energija. Kas čia per fenomenas? Tai yra pinigų plovimo schema, kartu su „Gazprom“.52. Algirdas
(2019-04-28 13:35:18)
(92.243.166.42) Parašė:

DANSKE bankas, SWEDBANKAS ir NORDEA bankas šauniai plauna rusų oligarchų pinigus po Grybauskaitės statytinio , jos rinkimų įtabo buvusio vadovo Lietuvos banko valdybos pirmininko Vasiliausko sparneliu ir vargo nemato. O FNTT tyrėjai ir kitokie gėjai irgi užmerkę akis. Matomai pateptos MŪSŲ VALDŽIOS RANKELĖS....51. PAZIUREKIT YOUTUBEJ VIDEO
(2019-04-28 02:07:32)
(92.243.166.42) Parašė:

kaip rtusai pristato suskystintas dujas i grybes ofsorini laiva !!!!! Kaina islaptinta,o mes mokam brangiausiai Europoje !! MOKAM I TULPES OFSORINES SASKAITAS !! Lietuvoj didesne korupcija negu Ukrainoje !50. O kodel
(2019-04-27 10:48:26)
(78.56.75.110) Parašė:

Lietuva perkasi dujas per kazkokius tarpininkus su tokiais sudetingais imoniu pavadinimais ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras