2024 m. birželio 21 d.

 

Lietuvos pečius turbūt prislėgs dar vienas mokestis – žadama apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą

5
Paskelbta: 2012-08-23 09:26 Autorius: ekspertai.eu

Valdžia surado būdą dar labiau paploninti gyventojų pinigines – bus apmokestintas visas nekilnojamasis turtas. Tokią nemalonią staigmeną visiems gyventojams be išimties valdžia žada pateikti iškart po rinkimų. 

Iki šiol keitę planus įvesti nekilnojamojo turto mokestį politikai jau atvirai pripažįsta, kad po rinkimų gyventojai naujo mokesčio neišvengs.

“Manau, kad net ir perskaičius įvairių partijų, esančių opozicijoje, ir ne opozicijoje, programas, galima būtų labai aiškiai prognozuoti, kad normalus nekilnojamojo turto mokestis, ne orientuotas vien tik į prabangą, tikrai turėtų atsirasti”, - tikino kadenciją baigiantis premjeras Andrius Kubilius.

Nors įstatymo projekto dar nėra, užkulisiuose kalbama, kad mokestį teks mokėti visiems. Dydis priklausytų nuo turto vertės.

Vilniuje vidutinė buto vertė siekia 180 tūkstančių litų. Jeigu Lietuvoje būtų pritaikyta kaimyninėje Latvijoje galiojanti sistema, už vidutinės vertės būstą per metus vilniečiams tektų pakloti apie 360 litų.

Visoje Lietuvoje vidutinė butų vertė siekia 79 tūkstančius litų. Taigi, pagal Latvijos modelį, tokio buto savininkui per metus tektų sumokėti 158 litus nekilnojamojo turto mokesčio.

Šalies ekonomistai tokias užmačias vertina neigiamai. Kai kurie jų sako, kad mokesčių sistemą reikia tvarkyti iš esmės, o ne kamšyti naujais mokesčiais. Jeigu vistik mokestis bus įvedamas, esą reikėtų išaiškinti, kur bus dedami surenkami pinigai. Skurdžiausiems gyventojams reikėtų taikyti išimtis.

Kiti ekonomistai ginčijasi, kad jeigu bus taikomos nuolaidos, mokestis neteks vertės, nes atsiras būdų, kaip jo išvengti.

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad visuotinis mokestis pernelyg ankstyvas, nes bet koks kišimasis į rinką, kuri dar neatsigauna, iš esmės jai trukdo.

Įvesti nekilnojamojo turto mokestį ragina EK ir Tarptautinis valiutos fondas, tačiau prezidentė teigia, kad Lietuva išsivers ir be jo.

LNK inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. rinkejas
(2012-09-03 11:09:05)
(195.182.71.140) Parašė:

Neduok Dieve, Lietuviai ir vėl išsirinks konservatorius, numarins dar pusantro mln gyventojų. Kuria vieta jie galvoja, nesuprantama. Kaži kur žmogui dėti savo NT, kai jo niekas neperka PRIE KUBILIAUS, visi tik ir bijodami naujų mokesčių???? Keiktis norisi, neužtenka paprastų žodžių jau.4. Lietuve
(2012-08-23 16:34:07)
(86.38.240.81) Parašė:

Tikras lietuvių tautos genocidas.Tik ši kartą patys lietuviai nori sunaikinti savo tautiečius,jau tiek mažai mūsu beliko,tai dar tuos pačius nori išnaikinti.Dieve, isgelbek mus nuo šitu kraugeriu,jau pavargome centinėtis,kad išgyventume,bet vos tik susitaikai su ta mintim,kad gerai ir skudurais apsirengus vaikščiot,gerai kad prie bulvių bent savaitej krta ar du,kokį kotletuką suvalgai,ir še tau naujas rimbo kirtis i kupra.... Žmonės būkime stiprūs,aš tikiu,kad dievas mus apgins,tik jis gali mums padėti.3. Eglė
(2012-08-23 11:00:11)
(188.69.225.198) Parašė:

Tai kad jie matyt žino, kad jie "laimės" - gal jau viskas paruošta? O ką jūs žinot :) Buvo geras komentaras vakar apie PR ir rinkimų klastojimą - sakoma, kad klastojama VISUR, visuose pasaulio kraštuose be išimties. Kuo Lietuva tokia jau skaidresnė?2. Tomas J.
(2012-08-23 10:44:43)
(216.218.254.9) Parašė:

"Tokią nemalonią staigmeną visiems gyventojams be išimties valdžia žada pateikti iškart po rinkimų." Tai antras sakinys straipsnyje. Toliau nebeskaičiau. DABARTINĖ VALDŽIA ir VALDŽIA PO RINKIMŲ yra skirtingi dalykai ;))1. Nuomonė
(2012-08-23 10:04:17)
(193.219.130.163) Parašė:

ir ko ta valdžia taip įsitikinusi, kad po rinkimų jie vis dar kažką spręs?:) Ir aišku, toks mokestis, kokiu jį mato Kubilius - nei į tvorą, nei į mietą baudžiauninkui lietuviui, kuris turėdamas kuklią buveinę turės apmokėti ir už 2,3 bei n-tąjį turčiaus būstą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras