2024 m. liepos 22 d.

 

Lietuvos pozicija: dėl Lietuvoje vykdyto nusikaltimo kaltų nebus ieškoma, o EŽTT sprendimo įvykdyti neįmanoma

20
Paskelbta: 2018-06-07 06:46 Autorius: ekspertai.eu
CŽV kalėjimas veikė jaukioje vietoje Antaviliuose, atsakingi Lietuvos atstovai iš šios nusikalstamos veikos to gerai pasipelnė. Violetiniuose stačiakampiuose Lietuvios veikėjai: apie CŽV kalėjimo egzistavimą iki šiol netikintis prezidentas Valdas Adamkus, Vyriausybės atstovė Karolina Bubnytė ir NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.


Gegužės 31 d. Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) pripažino, kad trečias ar ketvirtas pagal svarbą žmogus organizacijoje Al Qaeda Abu Zubaida (Abu Zubaydah), CŽV sprendimu nuo 2005 m. vasario 17 ar 18 d. iki 2006 m. kovo 25 d. buvo neteisėtai įkalintas ir kankintas Lietuvoje.

Lietuvos valdžia pripažinta kalta, nes Lietuvos jurisdikcijoje buvo pažeistos šio asmens teisės. Pripažinta, kad Lietuvos valdžia apie tai žinojo.

EŽTT Abu Zubaidos naudai priteisė iš Lietuvos 100 tūkstančių eurų neturtinės žalos (ir 30 tūkstančių eurų bylinėjimosi išlaidų atlyginimo), kuriuos solidariai reikia sumokėti visiems Lietuvos mokesčių mokėtojams.

Tačiau Vyriausybės atstovė EŽTT Karolina Bubnytė pranešė, kad EŽTT sprendimas dėl Lietuvoje buvusio slapto CŽV kalėjimo praktiškai neįgyvendinamas.

Aš labai norėčiau įvykdyti sprendimą ir tuo pabaigti šį klausimą, bet jis praktiškai neįvykdomas, nes mes vargu ar gausim kokias nors diplomatines garantijas iš JAV. Pinigų sumą, priteistą sumokėti, yra beveik neįmanoma, nes nėra kam“, – birželio 6 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje, kuriame buvo svarstomas EŽTT sprendimas, pasakė K. Bubnytė.

Informuojama, kad A. Zubayda įtariamas prisidėjęs prie Rugsėjo 11-osios išpuolių ir šiuo metu kalinamas Gvantanamo bazėje Kuboje. Pasak Vyriausybės atstovės EŽTT, jei paaiškėtų, kad jis įtrauktas į terorizmu įtariamų asmenų sąrašą, kuriems taikomos finansinės sankcijos pagal Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją, Lietuva, sumokėdama priteistą sumą, pažeistų savo tarptautinius įsipareigojimus.

NSGK pirmininkas Vytautas Bakas pranešė, kad nemato galimybės atnaujinti parlamentinį tyrimą dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje.

„Kol kas nematau todėl, kad nesibaigė teisinis procesas. Lietuva turi galimybę skųsti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, ji nėra dar apsisprendusi“, - po NSGK posėdžio pasakė žaliasis valstietis.

V. Bako vertinimu, šis unikalus EŽTT sprendimas tikrai yra iššūkis.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva pasaulyje garsėja kaip neteisinė valstybė – ne vieno tarptautinio teismo sprendimo įžūliu nevykdymu. Vienas ryškiausių tokių pavyzdžių – Lietuva jau virš ketverių metų niekaip neįvykdo Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) sprendimo dėl nušalinto prezidento Rolando Pakso.

Kaip žinoma, JTŽTK nutarė, kad Lietuva pažeidė per apkaltą iš prezidento posto nušalinto Rolando Pakso politines teises, kai visam gyvenimui uždraudė jam eiti aukštas pareigas.

JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buvo nušalintas nuo pareigų.

Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų.

Tačiau iki šios dienos JTŽTK sprendimas neįvykdytas. Atsakingi Lietuvos pareigūnai, tame tarpe ir minėta Vyriausybės atstovė K. Bubnytė teigia, kad yra „ne prie ko“.

Susiję:

Violetinė vieta – Lietuva – už savo neteisėtus veiksmus turės sumokėti pinigus Abu Zubaidai

Faktas: Konstitucinis teismas – politinio banditizmo Lietuvoje garantas

Vyriausybės atstovė EŽTT Karolina Bubnytė: Teisingumo ministerija čia iš viso yra „ne prie ko“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. yel“l“ow submarine
(2018-06-07 19:18:00)
(88.119.234.132) Parašė:

viskas, kaip “normalioj“ , “teisinėj“ “valstybėj“ :)))))) - “durnius“ įjungtas ilgam ir visu galingumu ..., - tipo visi idiotai ir nesupranta, kad lietuvos piliečiams rūpi ne kažkokio zubaidos likimas, o savų šiukšlių identifikavimas ir “įvertinimas“ ar nuvertinimas pagal BK skalę ..., - o dėl zubaidos likimo ir kompensacijų, EŽTT privalo aiškintis su pindosais, nes litchuanija buvo tik pindosų “sumanymų“ vykdytoja - o be to, litchuanija jau galėtų žinoti, kad yra tokia teisinė procedūra, kaip apeliacija, nepaisant to, kad pats EŽTT, kaip ir hagos tribunolas, greičiausiai yra tendencingai politizuotų ir klounų klubas su kurtizaniškais nukrypimais :))))19. zinoma
(2018-06-07 17:46:51)
(78.58.24.230) Parašė:

Gali buti , kad kankino ne tik kalinius , bet silpnesnius pagrobtus jaunuolius ,Zmones , ivesdami microchip implant , paversdami sau amzinais vergais pinigu plesimui . Uzcipuotas vergas dirbdamas, pinigus turta absoliuciai visa atiduoda savo pastatytam salia engejui . Del keliu kaliniu milijonais niekas nesisvaistys ir kalejimo nesteigs . Ten turejo buti kazkoks didelis biznis . ?18. Kavailas argumentas
(2018-06-07 16:57:16)
(78.62.209.180) Parašė:

Esmė-ne kam sumokėti pinigus, o -kodėl.KODĖL neteisia amerikonų, kurie steigė kalėjimus visoje Europoje, kankino kalinius, kurių kaltė neįrodyta (ES teismas ).Amerikonai patys tyčia išslaptino tuos kalėjimus ir patys pasiims pinigus, privertę kankinį pasirašyti. pagal tokį teisngumą turėtų būti nuteisiami ne žudikai ir kankintojai, bet-pvz.išnuomotų patalpų, kuriose įvykdytas nusikaltimas, savininkai. O mūsų "adamsiai" ir KDB-istai, tebedirbantys VSD paprasti vagys ir subinlaižiai17. Klausimas
(2018-06-07 16:54:05)
(78.58.184.66) Parašė:

Kuriais metais atsirado šis pastatas Antaviliuose ir, kas ten buvo iki jo atsiradimo ?16. Idomu
(2018-06-07 16:15:02)
(80.244.229.157) Parašė:

Idomu, kurdingo milijonai doleriu , skirtu CZV kalejimo steigimui? Gal Tapkinis pasakys? O gal Laurinkus?15. As
(2018-06-07 12:31:13)
(213.159.60.57) Parašė:

Cia ne Pakso atvejis, cia Al Qaeda teroristai, palauks kelis menesiu, ir jei negaus savo priteistu 130 tukstanciu prades sprogdinti Lietuvoje politikus atsakingus uz si atveji.14. Kalėjimai ir ekstradicija
(2018-06-07 12:22:55)
(82.145.220.38) Parašė:

Susaikstyti,cenzūra nepraleidžia.13. zinoma
(2018-06-07 12:21:11)
(78.58.24.230) Parašė:

JAV Kongresas atliko tyrimus del slaptu kalejimu , si medziaga buvo viesinama . Manau jeigu ten kalejimo nebuvo , kodel taip stipriai saugojo ta pastata , negalejo artintis net zurnalistai ?. Gal ten buvo ne kalejimas , buvo ir kitokios nusikalstamos prekyba Zmonemis atliekamos operacijos ,eksperimentai ant musu silpnu Zmoniu , galimai naudojamas psichotroninis - elektromagnetinis ginklas , kuriami ziaurumai ir kt. Gal todel ir zudo , meta motinos savo vaikelius i sulinius , motinu pavergta psichika , soka jaunuoliai nuo tiltu , pro balkonus kaip ir aa Klaipedoje Dovile , jaunuoliai atlieka sau savizudybes ,galimai pavergta jaunuoliu psichika ? Ar galimai buvo kuriami psichikos pavergimo ginklai ?. Gal tie slapti kalejimai ir dar yra kur nors ?.Kitu atveju nereiketu laikyti nieko paslaptimi ? Svarbiausia buvo kuriami sie kalejimai ir kitose salyse , kaip raso .Ponas Paksas galetu pasakyti savo nuomone ir butu atsakymas i visus klausimus .? Kadaise sis klausimas tesiasi , neissprestas .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras