Populiarus olandų politikas, Laisvės partijos vadovas Geertas Wildersas (gim. 1963 m.) per pastaruosius metus išgarsėjo agresyviai kritikuodamas islamą („nejaučiu neapykantos musulmonams, bet nekenčiu islamo“, yra sakęs sionistu save laikantis G. Wildersas). Prancūzų politikės, Nacionalinio fronto vadovės, antisionistės Marine Le Pen (g. 1968 m.) populiarumas išaugo jai kritikuojant imigraciją. Pastarosiomis dienomis abu radikalūs politikai suvienijo savo jėgas ir sukūrė euroskeptikų aljansą, pranešė „The Economist“.
Lapkričio 13-ąją spaudos konferencijoje Hagoje jiedu pareiškė, kad kartu dalyvaus rinkimuose į Europos Parlamentą, kurie vyks 2014 m. gegužės 22–25 d., ir bandys laimėti, kad suformuotų naują euroskeptikų bloką. Kaip tvirtino G. Wildersas, jo ir M. Le Pen tikslas – „kovoti su monstru, vardu Europa“, kuri, pasak prancūzų politikės, „daugybę tautų pavertė vergais“.
Euroskeptikai nori, kad Europos Sąjungoje (ES) nebebūtų jokios bendros valiutos, Briuselis nebesikištų į nacionalinių biudžetų formavimą ir nebebūtų vykdoma tolesnė valstybių integracija į ES.
Europos Parlamente jau yra viena euroskeptikų koalicija – Grupė už Europos laisvę ir demokratiją. Tačiau jai kovoti su ES entuziastais sekasi sunkiai.
Nežinia, kaip seksis G. Wilderso ir M. Le Pen koalicijai, jei ši laimės rinkimus į Europos Parlamentą, – jų pažiūros į Izraelio sionistinę politiką kardinaliai skiriasi. Tačiau nesiskiria šių politikų požiūris į homoseksualų „santuokas“: jis yra neigiamas.
Šiuo metu G. Wilderso Laisvės partija turi 4 vietas 766 vietų Europos Parlamente, M. Le Pen – 3. Du didžiausius blokus Europos Parlamente sudaro centro dešinieji krikščionys demokratai (275 vietos) ir centro kairieji – Progresyvusis socialistų ir demokratų aljansas (194 vietos).
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]