Streikai, kuriais protestuojama prieš vyriausybių vykdomą „diržų veržimo“ politiką, paralyžiavo Ispaniją ir Portugaliją. Šiose šalyse paskelbtas visuotinis 24 valandų streikas.
Ispanijoje streikuotojai į gatves išėjo dar vidurnaktį. Madrido centre susirinkę žmonės taip reiškė nepasitenkinimą politika. Tai pirmas kartas Ispanijos istorijoje, kai per metus visuotinis streikas rengiamas du kartus. Šioje šalyje nedarbo lygis vienas didžiausių Europoje, čia nedirba kas ketvirtas žmogus.
Toks veiksmas beveik visiškai paralyžiavo greitųjų tarpmiestinių traukinių eismą Ispanijoje, buvo atšaukta apie 600 „Iberios“ ir kitų ispanų avialinijų skrydžių. Taip pat nedirbo mokyklos ir dauguma valstybinių įstaigų. Lisabonoje neveikė metro, o pagrindinės portugalų avialinijos „TAP“ atšaukė apie pusę reisų.
Didžiausia Italijos profsąjunga surengė kelių valandų streikus ir tai taip pat smarkiai sutrikdė viešojo transporto sistemą šalyje.
Madride, Lisabonoje, Atėnuose ir kituose miestuose buvo surengtos daugiatūkstantinės demonstracijos, kurių dalyviai reikalavo, kad skolų krizės prislėgtos Pietų Europos šalių vyriausybės nustotų karpyti eilinių žmonių pensijas ir algas. Profsąjungos piktinasi, kad Europos Sąjungos lyderiai nuolat kalba apie ekonomikos augimą, esą tik jis išgelbės padėtį, bet iš tikrųjų vyriausybės vykdo tik „diržų veržimo“ politiką, kuri gilina ekonomikos nuosmukį ir didina nedarbą.
Kartu su ispanais ir portugalais streikavo prancūzai, italai, belgai ir graikai. Iš viso protestai rengiami 23 šalyse. Visą šią akciją koordinavo Europos profsąjungų konfederacija ir ji buvo pavadinta „Europos veiksmo ir solidarumo diena“.
Streiką planuota rengti ir Lietuvoje, tačiau tokį sprendimą „Vilniaus viešasis transportas“ apskundė teismui, kuris įspėjamąjį streiką pripažino neteisėtu.
"LNK žinių"|"Lietuvos ryto tv" inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]