Kaip praneša Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, Šiaurės Korėja prieš kelis mėnesius pradėjo pardavinėti savo aukso atsargas. Tai pirmas toks atvejis dabartiniam šalies vadovui Kim Čen Unui atėjus į valdžią.
Manoma, kad Pchenjanas gali turėti iki dviejų tūkstančių tonų aukso. Pirkėjas, kaip teigia „Yonhap“, yra Kinija.
Tikėtina, kad tokiam žingsniui Šiaurės Korėja ryžosi dėl sunkios ekonominės padėties. Tiesa, ji visada buvo tokia, bet valstybės įkūrėjas Kim Ir Senas pardavinėti auksą buvo nelinkęs.
Pažymėtina, kad kai Kim Čen Unas atėjo į valdžią Šiaurės Korėjoje, joje prasidėjo judėjimas, kurio esmė buvo naujo lyderio bandymas įtvirtinti savo pozicijas. Šiame kontekste galima prisiminti ir generolų valymus, ir raketinę krizę santykiuose su kaimynais, kai buvo bijoma karo pradžios.
Manytina, kad Šiaurės Korėjos elite yra dvi stovyklos – kariuomenės, kuri laikosi griežtos pozicijos Vakarų ir vidinių politinių reformų atžvilgiu, ir sąlyginių demokratų, kurie nori pakeisti šalies veidą. Kim Čen Unas iš pradžių bandė veikti kaip demokratas (net simboliškai tai demonstravo), bet dėdės nušalinimas nuo pareigų – lyg ir reveransas griežtos linijos šalininkams.
Bendrai paėmus atrodo, kad Kim Čen Unui kol kas nelabai sekasi valdyti ir pasiekti teigiamų rezultatų tiek tarptautinėje arenoje, tiek ekonomikoje. Sprendimas parduoti dalį aukso atsargų yra netiesioginis to įrodymas. Taip ir perversmo galima sulaukti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]