Toliau gerinant Lietuvos kariuomenės generolo S. Žukausko poligono Pabradėje infrastruktūrą čia bus iki galo įrengta daugiafunkcinė šaudykla – Krašto apsaugos ministerija planuoja įsigyti mobilių taikinių kėliklių sistemą, skirtą tankams ir šarvuotajai technikai atlikti kovinius šaudymus manevro metu. Sutartį dėl šio įsigijimo finansavimo lapkričio 23 d. pasirašė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir Vokietijos gynybos ministerijos valstybės parlamentinis sekretorius Pėteris Tauberis (Peter Tauber).
Pagal Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijų susitarimą Vokietija neatlygintinai Lietuvai skirs iki 1 mln. eurų mobilių taikinių kėliklių įrangai, įskaitant valdymo ir vertinimo technologiją, įsigyti. Šios lėšos Lietuvai skiriamos pagal Vokietijos Vyriausybės programą „Šalių partnerių saugumo, gynybos ir stabilumo užtikrinimas ir stiprinimas“.
„Vokietijos investicijos į ilgalaikį Lietuvos saugumą rodo rimtą ir atsakingą Vokietijos požiūrį į NATO priešakinių pajėgų svarbą ir jų buvimą Lietuvoje. Esame dėkingi Vokietijos vyriausybei už paramą, kuri prisidės prie Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Lietuvos kariuomenės dailinių kovinės parengties gerinimo“, – po sutarties pasirašymo sakė viceministras G. Jeglinskas.
Remiantis Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijų susitarimu, mobilių taikinių kėliklių įranga bus naudojama Pabradės poligono reikmėms, jomis naudosis Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei pajėgumus skiriančios šalys bei kitos Aljanso šalys pratybų metu. Lietuva mobilios taikinių kėliklių įrangos pirkimo sutartis su sutarčių partneriais įsipareigoja baigti ne vėliau kaip iki 2019 m. gruodžio pradžios.
Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo. Ši šalis yra ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos karines pajėgas, ginkluotę ir kitą karinę techniką - iš Vokietijos Lietuva perka pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas Pz2000, šarvuočius M577 ir kt.
Vokietija taip pat dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.
Vilniuje įsikūrusioje NATO pajėgų integravimo štabe tarnauja šios šalies karininkai.
Vokietija vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria atgrasymo ir gynybos tikslais Rukloje dislokuotai tarptautinei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
Augant krašto apsaugos finansavimui, Lietuva ir pati didelį dėmesį skiria karinės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai, siekia sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek ir į šalį atvykstantiems sąjungininkų kariams. Gerinant kariuomenės kovinio rengimo infrastruktūrą, plečiamos Lietuvos kariuomenės poligonų ir aplink juos esančių karinio mokymo teritorijų ribos, atnaujinama jų infrastruktūra, įrengiami nauji mokymo laukai, jie pritaikomi naujai įsigyjamai ginkluotei.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]