Valstybės kontrolės išvados, jog statutinių pareigūnų rengimo procesas neužtikrina, kad visi tarnybą pradedantys pareigūnai įgytų reikiamą kvalifikaciją nenustebino Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovų.
Anot jų, jei pareigūnų rengimo sistema nebus reformuojama, po kelių metų padėtis šioje srityje bus gerokai blogesnė.
„Žvelgiant į dabartinę pareigūnų rengimo sistemą norėtųsi galvoti, kad dugnas šioje srityje jau pasiektas. Tačiau tam tikri bręstantys sprendimai, labai gaila, bet leidžia tuo abejoti”, - teigia NPPSS tarybos narys Vytautas Lamauskas.
Anot jo, šiuo metu įvairios žinybinės statutinių pareigūnų rengimo mokyklos yra išsibarsčiusios po visą Lietuvą.
„Policininkai ir tyrėjai rengiami vienaip, ugniagesiai, pasieniečiai ir muitininkai turi savo mokyklas, Kalėjimų departamentas - taip pat. Tai tarsi atskiros kunigaikštystės, besitvarkančios tik savame kieme ir matančios tik savas problemas. Vienos iš šių mokyklų dirba geriau, kitos - prasčiau.
Tačiau esant tokiai situacijai resursai, visų pirma finansiniai, negali būti išnaudojami efektyviausiai. Ar tikrai Lietuva yra tokia turtinga šalis, kad kiekviena žinyba turėtų „savo” mokymo įstaigą?”. Dar prastesnė situacija tarp aukštojo mokslo siekiančių pareigūnų, nors kaip atskleidė valstybės kontrolė, kai kurioms policijos sritims tai tiesiog būtina“, - teigia V. Lamauskas.
„Akivaizdu ir tai, kad valstybės lygiu nėra susitarimo ir net supratimo, ką turi žinoti ir mokėti statutiniu pareigūnu norintis būti jaunas žmogus. Manau, kad kol neturėsime valstybinės pareigūnų rengimo strategijos, kol vietoje galybės žinybinių mokymo įstaigų nebus sukurta stipri statutinių pareigūnų rengimo įstaiga, tol turėsime nepakankamai kvalifikuotus policininkus ar ugniagesius”, sako NPPSS tarybos narys.
pareigunai.lt | ekspertai.eu
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]