2024 m. birželio 19 d.

 

STT prašymas pateikti informaciją slaptos VSD pažymos nutekinimo byloje („ekspertai.eu“ atsakymas)

25
Paskelbta: 2013-12-10 07:39 Autorius: ekspertai.eu

Į ekspertai.eu kreipėsi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos viršininkas Daumantas Pocius su prašymu pateikti šiai institucijai reikalingą informaciją slaptos Valstybės saugumo departamento pažymos nutekinimo byloje:Skelbiame ekspertai.eu atsakymą.

•••••••

Dėkojame už Jūsų raštą ir klausimus. Tik vienybėje, susitelkime ir faktinio konstanto dėmenyje mes visi kartu – eiliniai piliečiai, pareigūnai, statutiniai pareigūnai, medikai, žemdirbiai ir intelektualioji akademinė bendruomenė – išspręsime korupcijos problemas, rasime jų įveikimo būdus, atstatysime istorinės atminties iškraipymus, nusakysime ekonomines ateities gaires, apsaugosime šalį nuo įvairių negandų bei provokatyvių informacinių atakų.

O dabar konkrečiai, su dideliu malonumu bei susikaupimu ir be jokių užuolankų atsakysime į Jūsų, viršininke, klausimus. Ačiū už juos, klausimus, ačiū už Jūsų rūpestį ir dėmesį.

STT PRAŠYMAS. Prašome Jūsų informuoti, ar esate sudarę informacinių paslaugų teikimo sutartį/sutartis su UAB BNS.

ekspertai.eu ATSAKYMAS. Ne, nesame.

STT PRAŠYMAS. Prašome Jūsų patvirtinti, ar 2013 m. spalio 31 d. ekspertai.eu portale publikuotas straipsnis „VSD perspėja apie Rusijos ruošiamas naujas informacines atakas“ buvo parengtas pagal UAB BNS informacinį pranešimą.

ekspertai.eu ATSAKYMAS. Ne, nebuvo.

•••••••

ekspertai.eu pastebėjimai

Jūsų paklausimas malonus, tačiau kai kam gali pasirodyti gana keistas, nes Jūsų minimoje ekspertai.eu publikacijoje pateikiamos informacijos šaltiniai yra nurodyti (tie šaltiniai matomi iš karto po tekstu). Tačiau suprantame, kad Jūs be reikalo klausimų neuždavinėjate ir tuščiai laiko negaištate, turite savo ikiteisminio tyrimo metodikas, todėl net klausimas, kuris eiliniam piliečiui iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti beprasmiškas ar net kvailas, veikiausiai yra profesionalaus Jūsų darbo išraiška.

Taip pat kukliai ir subjektyviai pastebime, kad tai, ar ekspertai.eu yra sudarę sutartį su UAB BNS, ar nėra, yra visiškai bereikšmis dalykas. Be to, Jūs tai galėjote be jokio vargo sužinoti iš paties UAB BNS, tai nėra paslaptis.

Taip pat pastebime, kad pageidaudami savo ikiteisminius tyrimus vykdyti sparčiau, nei vykdote šiuo metu, Jūs, mūsų subjektyvia nuomone, šiuo atveju galėjote Jums rūpinčius klausimus išsiaiškinti paprasto telefoninio skambučio metu ir gauti atsakymus tą pačią akimirką, be išlaidų paštui ir kanceliarinėms priemonėms.

Lietuva – ES narė. Nepamirškime to niekada. Didžiojo Bethoveno palikimas, jo ritmai ir melodika tapo mūsų žemyno himnu. Tegu tai lieka visada.

Sėkmės Jums, laimės ir pasisekimo Jūsų profesinėje veikloje. Ačiū, kad esate, būkite toks, koks esate, visada ir visur. Iki!

(Šio atsakymo raštiškas variantas į STT, be abejo, išsiųstas ir paprastuoju paštu, kaip to reikalauja standartai.)

Daumantas Pocius (dešinėje) STT direktoriaus įsakymu į STT Vilniaus valdybos viršininko pareigas buvo paskirtas 2013 m. gegužės mėnesį.

O nuotraukoje matote, kaip 2011 m. vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnui D. Pociui įteikė valstybinį apdovanojimą – Vyčio Kryžiaus ordino medalį.

„Gerai dirbama juk ne dėl medalių, o tam, kad įvykdytume sau ir Tarnybai iškeltus uždavinius, kad savo uždavinius galėtų gerai vykdyti kiti kolegos, ir tam, kad pasakius, kur dirbi, žmonėms nekiltų nė mažiausia abejonė, jog mumis galima pasitikėti. Man yra labai didelė garbė gauti tokį aukštą apdovanojimą, tai įpareigoja dar labiau stengtis, kad pateisinčiau parodytą pasitikėjimą ir mano bei kartu dirbusių kolegų įvertinimą. Žinau, kaip apdovanojimu didžiuojasi mano tėvai. Jų įdiegtos vertybės yra šio apdovanojimo pamatas“, – tąkart sakė D. Pocius.

Vyčio Kryžiaus ordino medalis – Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos prezidento dekretu apdovanojami asmenys už narsą ir žygdarbius.

Įteikdama šį apdovanojimą valstybės vadovė apie D. Pocių pasakė tokius žodžius: „Savo darbais ir poelgiais, kūrybiškumu ir pagarba kiekvienam žmogui Jūs atskleidžiate pilietiškumo esmę, liudijate meilę Tėvynei Lietuvai, norą matyti šalį klestinčią ir drąsiai žengiančią į ateitį. Tai sutelkia, įkvepia ir sustiprina kiekvieną, kuriam teko pažinti Jus.“

Nuotr. stt.lt

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
25. Darijus
(2013-12-11 01:16:01)
(194.154.216.94) Parašė:

Niekaip nesuprantu, iš kur surandami tokie mulkiai. Juk ir norėdamas, sunkiai rastum.24. dredas
(2013-12-10 17:10:08)
(84.240.30.77) Parašė:

Toks užklausimas nėra šiaip užklausimas, nes, ką turi bendro pažymos nutekinimas per BNS, ir sutarties turėjimas su BNS. Ar STT nori išsiaiškinti, ar pagal sutartį nutekino:) Įdomu, kiek rašiusių apie šį skandalą gavo tokius užklausimus? Gal bylą kuriantis paeigūnas norėjo parašyti,kad Ekspertai neturi sutarties su BNS ir tam teiginiui patvirtinti raštiškai išsiuntė paklausimus į BNS ir kitiems:)23. ?
(2013-12-10 16:20:55)
(77.79.37.243) Parašė:

Nuo kada STT dirba kazkokiems UAB'ams? Cirkas. Paklausimas nei i tvora, nei i mieta.22. Skeptikas
(2013-12-10 14:33:46)
(193.219.38.120) Parašė:

Atrodo, kad bus keliamos bylos visoms žiniasklaidos priemonėms, kuriose buvo pasirodžiusi informacija, kurią išplatino BNS. Taigi, 'kaltieji' bus nubausti už valstybinės paslapties paviešinimą, o prezidentūros žmonės bus nei prie ko.21. Aštrus
(2013-12-10 12:57:03)
(78.63.44.186) Parašė:

to> pakeleivui,pats gerai nusimanai krikščionybes tiesas,gal galetum daugiau atskleisti jų tiesų ,kaip paleisti už žmogžudystes ir kitus sunkius nusikaltimus kaliniai ir tape tamplieriais-riteriais apginkluoti geriausiais ginklais ir eikliais žirgais ištisus šimtmečius užpuldinejo taikius mūsų bočius.20. Ir dar
(2013-12-10 12:32:14)
(5.20.137.87) Parašė:

Tuo garbingu apdovanojimu Prezidentė išdavė valdininkui avansą už būsimus žygdarbius, panašiai kaip amerikonkai ant pačiūžų...19. V.Ladas
(2013-12-10 12:28:28)
(5.20.137.87) Parašė:

Kaip buvęs tyrėjas galiu pasakyti elementarią tiesą: slovo k dielu nie prišjoš". Byloje turi būti rašytiniai užklausimai ir atsakymai, ir čia ekspertams nėra pagrindo ironizuoti. Reikia tik išsiaiškinti, kam tyrėjui prireikė tokios informacijos tyrime? Gal siekia ką nors pripaišyti ekspertams.eu už publikaciją?18. Pakeleivis
(2013-12-10 12:15:36)
(78.58.234.74) Parašė:

Nezinia kiek subrendusios liaudies ismintis sako ,kad nereikia kasti duobes kitam,nes gali pats ikristi.Ar yra kokia ismintis,kuri nusako ka daryti ikritus i paties iskasta duobe?Krikscioniskoje teorijoje toks atsakymas yra.Ten sakoma,kad reikia ispazinti nuopuoli,gailetis del jo ir prasyti atleidimo.Ivairios filosofijos teigia ,kad sitoje situacijoje reikia bent jau sustoti . Pasaulyje buvo asmenu,kurie tu isminciu nepaise.Jie kase tik dar daugiau duobiu,o galiausiai iniko kasti transejas.Tokie asmenys galiausiai atsidurdavo ant beprotybes ar uz jos ribu ,o ju darbus vainikavo amzinas prakeiksmas.Krikscionybe ir daugelis kitu teoriju teigia,kad pats zmogus yra klystantis ir silpnas,bet turintis galimybe pabandyti pasirinkti .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras