2024 m. birželio 23 d.

 

Ukrainiečių mokymas yra mūsų prioritetas, kalbant apie tarptautines užduotis

3
Paskelbta: 2023-05-15 08:28 Autorius: ekspertai.euKrašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys Kovinio rengimo centre Vokietijoje aplankė Lietuvos kariuomenės instruktorius, dalyvaujančius Europos Sąjungos karinės pagalbos misijoje Ukrainai („EUMAM Ukraine“).

„Lietuvos kariuomenės instruktoriai nuo karo pradžios jau apmokė per 1 tūkst. ukrainiečių karių, iki šių metų pabaigos apmokysime dar bent 1 tūkst. karių. Karinis rengimas yra labai svarbi mūsų karinės paramos Ukrainai dalis, todėl projektuodami savo paramą ilgesniam laikotarpiui svarstome didinti mokymų tempus, skirti mokymams papildomus savo karius“, - apie tolesnę paramą Ukrainai pasakė A. Anušauskas.

Vokietijos vadovaujamoje daugianacionalinėje karių mokymo programoje siekiama stiprinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinius pajėgumus, kad jos galėtų ginti Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą nepažeidžiant tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų, apsaugoti civilius gyventojus.

„Ukrainiečių mokymas yra mūsų prioritetas, kalbant apie tarptautines užduotis. Mes ne tik perduodame žinias, kurios, neabejoju, bus panaudotos mūšyje, bet ir įgyjame patirties. Taip pat ir bendrų užduočių su mūsų viena svarbiausių sąjungininkių, Vokietija. Ieškosime būdų, kaip šią mokymo misijos paramą didinti ir stiprinti, juo labiau, kai kalbame apie ilgalaikę paramą Ukrainai“, - atskleidė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

Kovinio rengimo centre Vokietijoje Lietuvos kariai kartu su Belgijos, Norvegijos, Slovėnijos ir Vokietijos instruktoriais vykdo ginklų valdymo, šaudybos, medicinos ir inžinerinius mokymus, rengia įvairaus lygmens padalinius, orientuotus į puolimą bei gynybą apgyvendintose ir miškingose teritorijose.

Lietuvos kariuomenės instruktoriai Ukrainos karius moko pagal įvairias dvišales ir tarptautines iniciatyvas, iš viso yra apie 50 skirtingų mokymo programų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Zrada - išdavystė
(2023-05-16 16:27:01)
(82.145.210.234) Parašė:

Ukrainos generolas-majoras S. Krivonos pareiškė apie Zelenskio klaidą, vertinant Rusijos armijos pajėgumus. Generolas priminė Zelenskio praeitų metų pasakymą apie tai, kaip Kijevas "sulaužė stuburą" Rusijos ginkluotosioms pajėgoms. Taip pat Krivonosas sukritikavo Emanuelį Makroną dėl jo pasakymo apie Rusijos geopolitinį pralaimėjimą.2. tuzas
(2023-05-15 19:44:56)
(78.62.59.232) Parašė:

banderlogai valinkit is kur ateje isgamos fasistberniai1. Akivaizdu,
(2023-05-15 08:45:25)
(86.38.230.136) Parašė:

kad pasibaigus karui, kai Ukraina jau bus NATO nare, geriausi karybos instruktoriai bus ukrainiečiai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras