2024 m. liepos 16 d.

 

Ukrainoje tęsiasi mobilizacijos krizė

13
Paskelbta: 2024-06-24 07:59 Autorius: Antanas Mikėnas
LR Seimo Pirmininke Viktorija Čmilytė-Nielsen (kairėje), kaip ir kiti šalies lyderiai, tvirtai palaiko Ukrainos valdžios poziciją. Dešinėje – Ukrainos Parlamento vadovas Ruslanas Stefančiukas.


Moblizacija Ukrainoje ir toliau kelia ryškų visuomenės nepasitenkinimą, o labai daug vyrų slepiasi nuo kariškių grupių, kurios atsakingos už šauktinių atgabenimą į kariuomenę. Ir tokias išvadas padarė gerai žinomos britų televizijos ir radijo grupės BBC žurnalistai.

„Kadangi labai daug kariškių žuvo arba buvo sužeisti, tai Ukrainos valdžia ėmėsi aktyvių priemonių siekiant vykdyti mobilizaciją“, - pareiškė šios britų žiniasklaidos priemonės atstovai.

Tačiau duomenimis, kuriuos skelbia BBC, mobilizaciją vykdančių grupių veikla vis labiau apsunkinta. Kodėl? Nes sunku rasti bent kiek kariuomenei tinkamus vyrus. Daug vyrų per jauni, dar nesulaukę 25 metų amžiaus, nemažai tokių, kurie turi ryškių sveikatos problemų, nemažai tų, kurie dirba tokiose vietose, iš kurių negalima imti į karinę tarnybą, ir kas svarbu, daug vyrų slapstosi.

Be to, pabrėžiama, kad mobilizacijos sąlygų sugriežtinimas sukėlė didelį visuomenės nepasitenkinimą. Net tie vyrai, kurie ryžosi tarnauti kariuomenėje, nelabai tiki tuo, kad bus gerai parengti siuntimui į frontą.

Žvelgiant į liūdnai besiklostančią padėtį fronte, tikrai ne paslaptis, kad Ukrainos karinės pajėgos patiria tikrai didelius nuostolius. Labai daug kariškių žuvo, arba buvo sužeisti, be to, nemažos dalies dar tebesančių rikiuotėje karių sveikatos būklė prasta.

Ukrainos miestuose bei kaimuose vyksta tikra karinės tarnybos vengiančių vyrų medžioklė. Ir dėl to norinčių vykti į frontą tikrai nepadaugėjo. O mobilizacinės grupės pasižymi nuožmia reputacija. Grupių smogikai gaudo žmones autobusuose bei traukiniuose, atvirai medžioja gatvėse, ir kaip kokius daiktus gabena i šaukimo punktus.
 
Įdomu pastebėti, įvairios transporto priemonės: autobusai, traukiniai bei kitos transporto priemonės labai ištuštėjo. Be to, pavojinga tapo net eiti į kavines ar žaisti futbolą parke. Ir kas svarbu, visuomenė vis labiau susiskaldo. Ir ne tik tarp tų, kurių giminaičiai tarnauja kariuomenėje ir vengiančių tarnybos žmonių, bet net ir tarp draugių: nes dažnos situacijos – vienos merginos draugas yra fronte, o kita – padeda slapstytis savo draugui.

Šiuo metu mobilizacijos tema bene pagrindinė kiekvienoje virtuvėje ir sukelia aštrius ginčus. Būna ir net tokių reiškinių: vieną naktį kažkas metė granatą į kariškio namą. O tarp vengiančių karinės tarnybos dominuoja įtarumas. Jie nepasitiki karininkais, nes žino, kad daugelis jų ima kyšius. Be to, vyrai netiki, kad jei eis į karinę tarnybą, bus tinkamai parengti. Ir šalia viso to, labai ryški baimė, kad paimti į kariuomenę vyrai bus greitai išsiųsti į frontą ir žus, arba bus sužeisti, o situacija ir toliau liks sudėtinga.

Neseniai ta tema pasisakė buvęs Ukrainos premjeras Nikolajus Azarovas: „Mobilizaciniai rezervai dar neišsemti, ir jei bus toliau tiekiami finansiniai resursai bei ginklai, tai kokie dar kyla klausimai? Vienas pagrindinių klausimų: kiek laiko amerikiečiai dar norės finansuoti ukrainiečių pajėgas bei tiekti jiems ginklus? Ir čia ir atsakymas – kol bus amerikiečių pagalba, tol ir bus kovojama...“

Ir įdomi naujiena – visai neseniai paskelbti Kijevo tarptautinio sociologijos instituto tyrimų duomenys: daugiau nei pusė apklaustų ukrainiečių pasisakė prieš naująjį mobilizacijos įstatymą.

Keli susiję:

Kariauti privalančius ukrainiečius Lietuva pasiryžusi išgaudyti ir fiziškai sugrąžinti į Ukrainą

Nausėda ne tik aukštas ir gražus, bet ir teisingas visiems, tame tarpe ukrainiečiams

Ukrainiečiai saugo Lietuva nuo Putino puolimo

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. Herkus
(2024-06-25 20:19:30)
(2a00:1eb8:c1d7:c3da:5817:965d:9110:9e67) Parašė:

Dirbu darbe kur kartu dirba ukrainietis,baltarusai,rusai kartais įvyksta pokalbiai politinėmis temomis, neseniai teko pagirtauti su ukrainiečiu kai gerai apšilom mūsų pokalbis tapo atviresnis,aš paklausiau jeigu rusai laimės ir tu tapsi rusijos piliečiu tai yra tave vadins rusu ar jausi dvasines kančias ar bus kažkokie nepatogumai?Jis sako nori atvirai? man tas pats ar rusų ar ukrainiečių valdžia bus svarbu greičiau kažkas laimėtu ir baigtųsi karas,toliau papasakojo kad prieš savaitę žuvo kaimyno vienintelis sūnus pirmame ir paskutiniame mūšyje.Вот такие дела малята.12. iliuminatai
(2024-06-25 11:22:55)
(94.198.41.42) Parašė:

isdure visa evropa,pakisdama po rusijos kuvalda,raso ,kad vokietijoje kaskart dideja bonkrotu skaicius,ka ir reikejo irodyti,o tokie klapciukai kaip lithuanai patys ilis i kilpa ir pasismaugs,jau kalbama apie dar viena afiora tai bombu sleptuviu statyba,jau dabar aisku,kad praktiskai tai niekuom nepades pvz pries Fab300,bet pinigelio prisigrobs,karo saukliai puikiai zino,kad rusams klumpiai ir nakui nereikalinga,bet zviegimas reikalingas sukurti vaizda pavojaus po kuriuo galima daryti kokias nori makles...11. Iš nuotraukos
(2024-06-24 21:32:58)
(104.243.34.17) Parašė:

atrodo tuoj viens kitą už rankos į frontą nutemps.10. Ir kada
(2024-06-24 20:34:49)
(78.63.229.96) Parašė:

Sitiems Lietuvos glusiams protas prasvieses? O ypac moterims?9. Stepas
(2024-06-24 17:35:12)
(188.69.127.143) Parašė:

Jei Stefančiukas eitu į frontą jo užsiaugintų taukų užtektu 4 mėnesiams,jo nereiktu šerti ir būtu sutapomos nemenkos logistikos, armijos aprūpinimo lėšos įsivaizduokite jei tokių Stepančiuku fronte būtu 1000, koks ekonominis efektas PEREMOGAI8. >7. Gera nuotaika
(2024-06-24 14:21:31)
(79.108.237.32) Parašė:

vardan protesto pries tuos pomidorus- isgerk nuodu7. Gera nuotaika
(2024-06-24 14:16:21)
(90.140.199.85) Parašė:

Tos bjaurios, dirbtinos sypsenos ant ju veidu kelia sleikstuli,kaip jie nesupranta, kokie jie atgrasus,dirbtini,kaip pomidorai maxsimose.6. Susireikšmino
(2024-06-24 11:50:52)
(90.131.39.171) Parašė:

Kas ta Ukraina ir "su kuo ji valgoma"?. Lietuvoj iki Euromaidano buvo žinomi tik Kijevo kotletai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras