2024 m. liepos 15 d.

 

Valdovų rūmų muziejus skubiai ruošiasi įkurtuvėms

1
Paskelbta: 2013-05-24 13:12 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „valdovurumai.wordpress.com“
Nuotr. iš „valdovurumai.wordpress.com“

Komisijai pasirašius Valdovų rūmų A dalies statybos užbaigimo aktą, laikoma oficialiai atkurta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų dalis, kurioje vasarą vyks Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginiai.

Daugiau kaip pusę viso pastato ploto užimančias rūmų A dalies patalpas po vyriausybės nutarimo paskelbimo perims Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Visoms ekspozicijoms 4 tūkstančių kvadratinių metrų plote (30 salių) įrengti Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai turės labai nedaug laiko – vos kiek daugiau negu mėnesį, nes jau liepos pirmomis dienomis šiose patalpose prasidės pirmininkavimo ES Tarybai renginiai.

Oficialus iškilmingas rūmų su įrengtomis ekspozicijomis atidarymas numatytas šių metų liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Kaip jau skelbta, Valdovų rūmų A dalies statybos darbams užbaigti šįmet skirta apie 13 milijonų litų.

Šį pavasarį Vilniaus pilių direkcija pasirašė rangos sutartį su Panevėžio statybos trestu (PST) dėl LDK valdovų rūmų B dalies, kuri užima 47 proc. viso pastato ploto, atkūrimo. Nustatyta B dalies skaičiuojamoji vertė – apie 75 milijonai litų. Pasirašytos sutarties apimtis – 61,3 milijono litų. Sutartis neapima baldų, sietynų, kavinės ir restorano įrangos pirkimo. Šiems pirkimams vėliau bus skelbiami atskiri konkursai, pranešė Vilniaus pilių direkcija.

Skaičiuojama, kad iki šių metų kovo 1 dienos atkuriant Valdovų rūmus buvo atlikta darbų, kurių vertė 258 milijonai litų.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Benas
(2013-05-24 20:28:32)
(78.62.185.144) Parašė:

Ikurtuves gerai tik mano nuomone nedaug yra vadovu ar seimo nariu, kurie verti uzeiti i si garbinga istorijei menanti pastata. Jei butu tokie tipeliai kaip dabar, kurie naikina 23m valstybe o nekuria tai tokios Valstybes kaip Lietuva is vis butu nelike kaip ir Prusu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras