2024 m. liepos 23 d.

 

Veiklą pradėjo Lietuvos kultūros institutas

2
Paskelbta: 2014-12-10 11:35 Autorius: ekspertai.eu
Aušrinė Žilinskienė
Aušrinė Žilinskienė

Tarptautinių kultūros programų centras keičia administracinę struktūrą bei pavadinimą – nuo lapkričio 26 d. Lietuvos kultūros sklaida užsienyje besirūpinanti biudžetinė įstaiga, kurios steigėja yra LR kultūros ministerija, oficialiai tapo Lietuvos kultūros institutu.

„Lietuvos kultūros institutas – tinkamesnis, aiškus ir svarus pavadinimas šalies kultūrą užsienyje pristatančiai įstaigai“ – teigia jos direktorė Aušrinė Žilinskienė, - „šis pavadinimas – stoja į vieną gretą su užsienio kultūros institutais ir pabrėžia Lietuvos vardą bei jos šalies kultūros svarbą“.

Lietuvos kultūros institutas tęsia Tarptautinių kultūros programų centro pagrindines funkcijas – bendradarbiaujant su kultūros atašė vykdo Lietuvos meno sklaidą užsienyje, su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis bei kitomis institucijomis skatina tarptautinio bendradarbiavimo projektus, rūpinasi Lietuvos meno kūrėjų žinomumo stiprinimu užsienio ekspertų tarpe, kviečiant juos susipažinti su kultūros spektru atvykus į Lietuvą, taip pat koordinuoja Lietuvos dalyvavimą ES programose „Kūrybiška Europa“ ir „Europa piliečiams“.

„Neketiname apsiriboti fasado keitimu, - pabrėžia A. Žilinskienė, - šiuos pokyčius traktuojame kaip galimybę naujai pradžiai ir progai sustiprinti Lietuvos kultūros pristatymo užsienyje turinį“.

Lietuvos kultūros instituto prioritetuose numatyti stambūs kompleksiniai bendradarbiavimo projektai, tikslingas orientavimasis į konkrečių šalių rinką. Kitų metų rudenį planuojamas Lietuvos kultūros pristatymo sezonas Krokuvoje, 2017 m. Lietuvai būsiant Leipcigo knygų mugės, o 2018 m. – kartu su Latvija ir Estija – Londono knygų mugės garbės viešnia, tais metais pagrindinėmis kultūros eksporto kryptimis numatomos Vokietija ir Didžioji Britanija. Šie projektai bus rengiami glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos institucijomis, pristatančiomis šalį užsienyje, siekiant sutelkti būtinus šiems didesniems kultūros pristatymo projektams resursus ir skatinti įvairių sričių bendradarbiavimą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Dzūkija - 1. Anfisa
(2014-12-10 15:41:41)
(78.62.212.240) Parašė:

Nuoširdžiai jums pritariu...Galėtų išvežti ir nebeparvežti,bet ten tokių ir panašių pilna...Lietuvos kultūros institutas - skamba labai solidžiai,bet negi reikalinga dar viena a la ministerija prie ministerijos...Tikri,išgryninti dalykai randa kelią į žmonių širdis ir be ministerijų...Jos reikalingos nebent vamzdžiams - visam pasauliui įrodyti,kad tai tikrasis menas...tik kad vamzdis kol kas tik vienas - tai kam tada toks darinys griozdiškas...Ir jeigu tai sklaida( sklaidyti,skleisti) - tai kodėl tik į Vokietijos ir UK pusę...Negi kaimynams mes neįdomūs,o gal jie mums neįdomūs...Manau,bus bandoma jaukti žmonių protus ir įrodinėti kad karalius ne nuogas...,ir skaldyti...1. Anfisa
(2014-12-10 13:35:23)
(78.61.49.251) Parašė:

Hm,vykdo Lietuvos meno sklaida uzsienyje,turbut vez vamzdi is Vilniaus i kokia nors paroda?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras