Vyriausybė galutinai pritarė euro įvedimo planui, kuriuo numatyta pradėti pasirengimą euro įvedimui 2015 metais.
“Pasirengimas šiam žingsniui bus koordinuojamas aukščiausiu Vyriausybės lygiu”, - teigiama Vyriausybės pranešime.
Pagrindinius strateginius sprendimus priims Komisija, kuriai vadovaus Ministras Pirmininkas.
Finansų ministras vadovaus koordinacinei darbo grupei. Joje apie savo siūlymus informuos ir veiksmus derins atskiroms darbo grupėms vadovausiantys ūkio, socialinės apsaugos ir darbo, teisingumo ministrai, o taip pat – užsienio reikalų ministras ir Lietuvos banko atstovai. Pastariesiems siūloma vadovauti trims darbo grupėms.
Rengiantis bendrosios Europos valiutos įvedimui Lietuvoje, darbo grupės pagal kompetenciją nagrinės, kaip padėti verslui pasirengti euro įvedimui, apsaugoti vartotojus nuo galimų piktnaudžiavimų, tinkamai informuoti visuomenę ir kitus aktualius klausimus.
Kartą per ketvirtį Komisija ir koordinacinė darbo grupė bus informuojamos apie tai, kaip Lietuva atitinka konvergencijos arba vadinamuosius Mastrichto kriterijus: infliacijos, biudžeto deficito, valstybės skolos, ilgalaikių palūkanų normos ir nacionalinės valiutos stabilumo rodiklius.
R. Šadžius tikina, jog bijoti, kad gali šoktelti kainos, esą nereikia – jo manymu būtų tikslinga apsvarstyti ir baudų galimybę. Baudomis esą būtų siekiama užkirsti kelią gudravimams, pavyzdžiui,
perskaičiuojant atlyginimus.
Anot R. Šadžiaus, reikėtų sudaryti susitarimą tarp verslo asociacijų ir didelių įmonių, taip pat taikyti labai realias piniginės baudas.
“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]