2023 m. lapkričio 30 d.

 

E. Žiobienė: "Senelio pasakojimus turi patikrinti ir įvertinti teismas"

Paskelbta: 2012-01-13 07:59 Autorius: ekspertai.eu
E. Žiobienė2009 Kovo 23 – gegužės 25 dienomis Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos atliko ekspertizę. Ekspertizės akte teigiama, jog Drąsiaus Kedžio dukra „gali teisingai suvokti konkrečias faktines reikšmingas bylai aplinkybes ir duoti parodymus, jai nenustatytas polinkis fantazuoti“.Iš ekspertizės dokumento: Psichologė: „Kai tu sakei, kad tau kišdavo, kaip tu tada jauteisi?“ Mergaitė: „Nu, aš kosėdavau.“ Psichologė: „Aha. O kosėdavai dėl ko?“ Mergaitė: „Nes kišdavo.“ Psichologė: „O kai tau kišdavo, tu buvai nusirengusi ar apsirengusi?“ Mergaitė: „Apsirengusi ir nusirengusi.“ Psichologė: „O tau skaudėdavo?“ Mergaitė: „Skaudėdavo.“ Psichologė: „O gali parodyti, kur skaudėdavo?“ Mergaitė: „Čia.“ (rodo į burną). Psichologė: „O kada tu matei paskutinį kartą mamą?“ Mergaitė: „Nemačiau mamos.“ Psichologė: „Nematei mamos. O buvai pas ją?“ Mergaitė: „Meluoja ji.“ Psichologė: „O ką jinai meluoja?“ Mergaitė: „Jinai meluoja, kad tipo tas Andrius nelaižydavo manęs, o iš tikrųjų laižydavo.“ Psichologė: „Laižydavo? O ar gali pasakyti, kur jis laižydavo?“ Mergaitė: „Ten, kur mama gyvena.“ Psichologė: „O kuriame kambaryje laižydavo?“ Mergaitė: „Kur du.“ Psichologė: „Kur du?“ Mergaitė: „Bet dar ir tualete.“ Psichologė: „Tualete?“ Mergaitė: „Ir vonioje.“ Psichologė: „O ar tu atsimeni, kaip atrodė sysalas? Galėtum nupiešti? O tu man gali pasakyti, kiek kartų jis kišdavo?“ Mergaitė: „Daug. Kiek būdavau.“ EKSPERTAI.EU kreipėsi į Vaikų teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę prašydami pakomentuoti ištrauką iš Drąsiaus Kedžio dukters psichologinės apklausos. O taip pat paklausė, ar jau sureagavo ir kaip sureagavo Vaiko teisių apsaugos specialistai į D. Kedžio tėvo perpasakotus mergaitės žodžius apie tai, kodėl ji nenori gyventi pas mamą (ši video galima pamatyti ČIA)? "Ar ši viešojoje erdvėje paskelbta video informacija jau patikrinta ir imtasi priemonių?", - buvo klausiama vaikų teisių specialistės. Šiandien E. Žiobienė atsakė: "Norėtume atkreipti dėmesį, kad pagal Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymo 16 straipsnio 3 dalį, 21 straipsnio 1 dalies 4 punktą vaiko teisių apsaugos kontrolieriui nesuteikta teisė nagrinėti klausimus, priskirtus teismų kompetencijai, taip pat klausimus, kurie buvo buvo išnagrinėti ar yra nagrinėjami teisme. Jūsų pateiktą informaciją (psichologinės ekspertizės ištraukas, senelio pasakojimus apie mergaitės nuomonę) turi patikrinti ir įvertinti teismas, todėl vaiko teisių apsaugos kontrolierė jų nekomentuos." EKSPERTAI.EU komentaras Be komentarų.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras