JAV Pensilvanijos valstybinio universiteto mokslininkai nusprendė, kad laikas kontroliuoti žmogaus ląsteles, ir į jas įkėlė nedidukus raketos pavidalo sintetinius nanomotorus. Mokslininkai didžiuojasi, kad tai, kas buvo fantastika, tapo realybe, o dabar tai netgi padės gydyti vėžį, pranešė science.psu.edu.
Nanomotorai įkelti į vadinamąsias nemirtingąsias HeLa ląsteles (taip jos pavadintos 1951 m. nuo gimdos kaklelio vėžio mirusios Henriettos Lacks garbei).
„Visi šie nanomotorai judės ląstelėse taip, kaip dar niekas nedarė“, – džiūgavo amerikiečių mokslininkas Tomas Malloukas.
Iki šiol nanomotorai oficialiai buvo tiriami tik laboratorijose, o ne su gyvais žmonėmis.
Panašūs nanomotorai buvo išrasti dar prieš dešimtmetį, tačiau jie mito toksišku kuru, todėl buvo neefektyvūs. Dabartinės „mažosios raketos“ minta ultragarso bangomis.
T. Mallouko ir jo kolegų teigimu, nanomotorai dabar juda kiekvienas sau, kitaip tariant, tapo „protingi“.
„Mechaniškai manipuliuodami ląstelėmis iš vidaus, galėsime naudoti nanomotorus vėžiui ir kitoms ligoms gydyti. Mūsų svajonė – po visą organizmą kaip fantastiniame filme keliaujantys nanomotorai, komunikuojantys vienas su kitu, užsiimantys diagnoze ir terapija“, – optimizmu tryško amerikietis.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]