2024 m. balandžio 18 d.

 

Žydus myriop siuntusio Generolo Vėtros lenta bus atstatyta, visai nesvarstant, ar gerai, kad ta lenta kabo, ar blogai

129
Paskelbta: 2019-04-10 06:14 Autorius: ekspertai.eu
Vilniaus meras R. Šimašius (dešinėje) ir Generolas Vėtra.


Kai kovo 8 d. kandidatas į EP Stanislovas Tomas kūju sudaužė pasak delfi.lt „prieštaringai vertinamo“ Jono Noreikos, žinomo kaip Generolas Vėtra, atminimo lentą, kurios savininkas iki šiol dar nėra žinomas, išsiskyrė valdžios atstovų nuomonės.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius iš pradžių teigęs, kad net nesvarstys lentos atkūrimo, po dienos jau aiškino, kad „net jeigu nebūtų buvę rasti dokumentai, patvirtinantys, kad tą projektą vykdė savivaldybė, yra garbės reikalas tą lentą atstatyti“.

„Iki dabar nebuvo pavykę rasti kažkokių dokumentų, kad savivaldybė būtų finansavusi, nes elektroninių dokumentų tada dar nebuvo. Su visuomenės pagalba pavyko pirmadienį vakare rasti tokius dokumentus, pasitikrinome ir aišku, kad tai tikrai nebuvo klastotė, toks dokumentas tikrai buvo. Natūralu, kad jeigu savivaldybė skyrė pinigų, tai galima pavadinti prisidėjimu. Akivaizdu, kad reikia atkurti padėtį iki vakar dienos, visai nesvarstant, ar gerai, kad ta lenta kabo, ar blogai“, - balandžio 9 d. „DELFI diena“ laidoje pasakė R. Šimašius.

Ar bus gaminama nauja lenta, ar bus klijuojami sudaužyti lentos šipuliai, meras dar neapsisprendė.

„Ką tiksliai darysime su lenta – dar sunku pasakyti. Gali būti, kad ją tiesiog reikėtų sulipinti ir tą pačią iš karto pakabinti“, - svarsto R. Šimašius.

Visuomeniniuose tinkluose žmonės išsako savo nuomones tokios lentos atstaymui ir mero klausia, ar ta lenta būtų atkurta paminint Jono Noreikos veiklą nacių okupacijos metais.

„Galbūt teisingiausia būtų sugrąžinti senąją lentelę apie Noreiką ir šalia uždėti naują lentelę apie Noreikos veiklą prieš Lietuvos žydus“, - siūlo žmonės R. Šimašiui jo asmeninėje facebook paskyroje.

Meras apie šį siūlymą savo nuomonės kol kas neišsakė.Savivaldybėje iš tiesų tokia netvarka, kad kai reikia kokio nors dokumento, jis ieškomas su visuomenės pagalba? O jei ta minėta visuomenė neatsilieptų, nerastumėte savo valdomoje įstaigoje dokumentų, mere?

Juk jei, kaip pats teigėte, buvo net konkreti piniginė suma už tą lentą mokėta, tokie dokumentai ypač kruopščiai ir tvarkingai saugomi, ar ne taip, mere?

Ar pas jus ten savivaldybėj su dokumentais ir turtu tokia pati tvarka kaip ir su garsiuoju VEKS projektu lietuva.gyvai.eu, kuris susidevėjo nuo šimtų tūkstančių iki nulio vertės, kol buvo savivaldybės dispozicijoje, ką, mere?

Kad jūs esate labai linksmų plaučių žmogus, visi žinome po jūsų nuotykių su amžinatilsį Andriumi Ūsu, kurį jums teko garbė prieš mirtį matyti paskutiniam ir apie tai iš karto parašėte savo tinklalapyje, kai buvote Teisingumo ministras.

Bet kad tokia betvarkė jūsų valdomoje įstaigoje, kai savivaldybės dokumentai yra ieškomi su visuomenės pagala, tai čia jau kažkas naujo...

Ekspertai.eu primena, kad iš karto po įvykio kriepėsi į Vrublevskių biblioteką, norėdami sužinoti kieno nuosavybė yra sudaužyta lenta.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Atsiribojimas nuo vandalizmo ir klausimas patriotams“.   

Paaiškėjo, kad savininkas kažkokia patriotinė organizacija, kurios pavadinimo niekas neprisiminė.

Tuomet teko kreiptis į savivaldybę. Savivaldybėje buvo paaiškinta, kad lentos atsiradimas mistiškas.

Todėl ekspertai.eu paprašė, surinkti ir pateikti visą šios lentos atsiradimo ir gyvenimo istoriją – tam reikia pamatyti visus dokumentus ir piniginius mokėjimus, jei tokie buvo.

Vakar po pietų savivaldybės darbuotojos informavo, kad dar nepavyko visos reikalingos informacijos surinkti, ji renkama ir toliau.

Keli susiję:

Atsiribojimas nuo vandalizmo ir klausimas patriotams

Atskleista: KGB sąrašas paskelbtas tam, kad nejaustų žmonės nostalgijos buvusiam sovietiniam gyvenimui   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

V. Radžvilas: tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves   

Vilniaus centre išmontuota atminimo lenta Generolui Vėtrai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
129. V. Ladass
(2019-07-16 19:41:12)
(188.69.214.138) Parašė:

Jau man kyla įtarimas, kad Lietuvoje nėra buvus nė vieno partizanu vadinamo miškuose besislapsčiusio asmens, kuris nebūtų susijęs su holokaustu. Reikia didvyrių, jie surandami, o pasirodo, kad jie Lietuvą nuo žydų "vadavo". Tai geriau tokie, nei jokių...128. Šimašius - bukagalvis asilas
(2019-04-13 22:42:18)
(90.131.43.50) Parašė:

youtube.com/watch?v=2_fMl08U4Sg127. Smectagaz
(2019-04-11 22:26:57)
(78.61.145.156) Parašė:

Savivaldybė prisiimė sau tos lentos pastatymą nes nežinant savininko ir išlaidų, niekas negalės reikšt pretenzijų teisme. Bylai prieš S. Toma tai reikštų šnipštą. Bet jei savivaldybė fabrikuoja popierius....126. melas antrasteje
(2019-04-11 20:44:43)
(82.140.130.86) Parašė:

generolas Vetra ne vieno zydo nenusiunte myriop...uz smeizta beje akivaizdu kas nors gali tave Juraiti-Jurij paduoti i teisma125. >116. Nu jo... Šerniui
(2019-04-11 11:03:58)
(82.140.130.86) Parašė:

durniau del to ir dauze kad nebutu simboliu tik Tomui tai simbolis 14000 zydu nuzudymo, bet jis cia klysta ir tegu viska isaiskina tarptautiniu lygmeniu...tikrai nesmerkiu Tomo, smerkiu jam melavusius ir lenta pakabinusius be issiaiskinimo kas ir kaip bei patvirtinimo auksciausiu lygiu tautu bendrijoje124. generolas nei kviete ka zudyti nei zude. neskleiskit melo
(2019-04-11 10:57:05)
(82.140.130.86) Parašė:

taciau uz zydu ir rusofasistu veiksmus pries lietuvius 1940-1941 metais turejo tam visiska teise...zydai nusipelne to ko patys prisiprase gaila kad vatnykus paliko gyvus123. Senis Šaltis
(2019-04-10 21:56:57)
(88.222.97.16) Parašė:

122. Valdas. Aš apie tą ir kalbu.122. Valdas
(2019-04-10 21:56:10)
(78.57.254.178) Parašė:

P. Seni Šalti, aš kol kas išbandau savo drąsą teisinėmis priemonėmis teismuose. Patirties nedaug, bet jau pakanka, kad susilaikyčiau nuo rekomendacijų sekti mano pėdomis :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras